PŚ w Titisee-Neustadt. Pora na pierwszy indywidualny konkurs (lista startowa)

Fot. Angelika Uchacz

Tuż po zakończeniu Turnieju Czterech Skoczni w Bischosfhofen, skoczkowie powrócili do Niemiec. Tu wezmą udział w zmaganiach o pucharowe punkty. Pora na Titisee-Neustadt. 

Fot. Angelika Uchacz

Zawodnicy nie mieli czasu na odpoczynek. Ledwie w środę oddali ostatnie skoki w austriackim Bischofshofen, a już musieli pędzić do niemieckiego miasteczka. Titisee-Neustadt po raz kolejny gości zmagania z cyklu Pucharu Świata FIS w skokach narciarskich. Kogo zobaczymy na starcie w pierwszej serii?

Podobnie jak w piątkowym prologu, w pierwszej serii konkursowej weźmie udział 50 zawodników. Wśród rywalizujących skoczków znajduje się broniący pozycji lidera Halvor Egner Granerud, a także jego główni rywale – Markus Eisenbichler, Kamil Stoch czy Dawid Kubacki. Na niemieckiej skoczni zaprezentują się reprezentanci Polski, Niemiec, Norwegii oraz Austrii, a także Finlandii, Japonii, Włoch, Czech i Słowenii, Nie zabraknie również kadr pochodzących z takich krajów jak Kanada, Rosja, Estonia czy Bułgaria.

Podopieczni Michała Doleżala pojawili się w Titisee-Neustadt w siedmioosobowym składzie. Na starcie, oprócz wcześniej wymienoinych Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, zobaczymy też Piotra Żyłę oraz Andrzeja Stękałę. Nie zabraknie też Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska oraz Jakuba Wolnego. W piątkowym prologu, który zastąpił kwalifikacje do konkursu, Polacy zaprezentowali bardzo wysoką formę. Czy udowodnią dobrą dyspozycję również dziś? Przekonamy się wkrótce.

Pierwsza seria konkursu została zaplanowana na godzinę 16:00.

Pełna lista startowa znajduje się tutaj.

Źródło: informacja własna.