PŚ w Titisee-Neustadt. Polska powalczy w konkursie mieszanym. Na co możemy liczyć? (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Piątkowe zmagania na Hochfirstschanze (HS142) pozwoliły wyłonić zwycięzcę kwalifikacji oraz jednego z dwóch zaplanowanych w Niemczech konkursów indywidualnych mężczyzn. Trzeci dzień rywalizacji będzie z kolei okazją do sprawdzenia swoich sił w pierwszym konkursie drużyn mieszanych tej zimy. Na starcie pojawi się dziesięć zespołów, a wśród nich reprezentacja Polski.

fot. M. Rudzińska

Puchar Świata w Titisee-Neustadt rozpoczął się od oficjalnej, czwartkowej serii treningowej panów, w której brylował Dawid Kubacki. Dzień później reprezentant Polski zwyciężył w kwalifikacjach, poprzedzających pierwszy konkurs indywidualny. Zajął w nim drugie miejsce. Triumf odniósł wtedy  Słoweniec Anze Lanisek, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Karl Geiger.

Panie konkurs indywidualny mają zaplanowany dopiero na niedzielę, więc do pierwszej rywalizacji na Hochfirstschanze przystąpią podczas konkursu drużyn mieszanych. W piątkowe popołudnie miały już jednak okazję zapoznać się ze skocznią w trakcie trzech serii treningowych. Najlepszymi zawodniczkami w kolejnych rundach okazały się: Słowenka Ema Klinec, Norweżka Silje Opseth oraz Niemka Selina Freitag.

Pierwszy mikst tej zimy

Premierowy konkurs drużyn mieszanych w ramach obecnego sezonu Pucharu Świata zaplanowano na sobotę, 10.12.2022. Przystąpi do niego dziesięć reprezentacji narodowych: Stany Zjednoczone, Rumunia, Finlandia, Włochy, Japonia, Niemcy, Słowenia, Norwegia, Austria, a także Polska.

Sztab szkoleniowy Biało-Czerwonych ogłosił, że Polska powalczy w składzie: Kinga Rajda, Piotr Żyła, Nicole Konderla oraz Dawid Kubacki.

Lista startowa

Faworyci

Wśród drużyn typowanych do zajęcia czołowych lokat najczęściej wymienia się Słowenię, Norwegię oraz Austrię.

Najbliższy mikst w niemieckiej miejscowości będzie szóstym w historii Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dwa ostatnie z nich zdominowali Słoweńcy, a Norwegowie za każdym razem zajmowali miejsca na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu.

Reprezentacja Polski wystartowała w obu tegorocznych konkursach: styczniowym w Willingen i marcowym w Oslo. W pierwszym z nich Biało-Czerwoni zajęli szóstą lokatę na dziewięć zespołów, występując dokładnie w tym samym składzie, jaki zgłoszony został do zawodów w Titisee-Neustadt. Ostatnie tego rodzaju widowisko zakończyło się przedostatnim miejscem w tabeli na osiem rywalizujących ekip. Zamiast Dawida Kubackiego skakał wtedy Kamil Stoch.

Konkurs drużyn mieszanych zaplanowano na 11:45. Poprzedzi go seria próbna o godzinie 10:30.

Źródło: informacja własna