PŚ w Titisee-Neustadt: Nowy turniej. Dziś treningi i kwalifikacje, w których odpadnie jeden skoczek (lista startowa)

fot. J. Jędrasiak

Puchar Świata w skokach narciarskich przenosi się do Niemiec. Na skoczni Hochfirstschanze odbędzie się nowy turniej Titisee-Neustadt 5. Dzisiejsze kwalifikacje wyłonią zawodników, którzy wystartują w obu indywidualnych konkursach.

Skocznia w Titisee-Neustadt to obiekt o punkcie konstrukcyjnym 125 m. Jej rozmiar to 142 m. Rekordzistą od 2016 roku jest Słoweniec Domen Prevc, który uzyskał 148 m. W minionym sezonie konkursy Pucharu Świata w Titisee zostały odwołane, w tym roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania i mimo niesprzyjającej pogody, przygotowali i naśnieżyli skocznię.

Turniej Titisee-Neustadt 5 to bliźniaczy pomysł do turnieju Willingen 5. Do końcowej klasyfikacji turnieju liczyć się będzie 5 skoków: z piątkowych kwalifikacji i dwóch konkursów indywidualnych w sobotę i niedzielę. Na zwycięzcę czeka 25 tysięcy euro. Mimo tak wysokiej wygranej do kwalifikacji zgłoszonych zostało zaledwie 51. zawodników, z piętnastu państw. To oznacza, że tylko jeden skoczek nie wywalczy awansu do dwóch konkursów. Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł, który zastąpił Jakuba Wolnego.

Lista startowa treningów i kwalifikacji

Na Hochfirstschanze w przeszłości sukcesy odnosili Polacy. Adam Małysz wygrywał tam aż trzykrotnie: raz w 2001 roku i dwukrotnie w 2007. Kamil Stoch w 2013 roku w pierwszym konkursie zajął tam drugie miejsce, a w kolejnych zwyciężył. Drugi był także w 2015 roku. Dwa lata później Polacy zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym,

Dzisiejsze dwie serie treningowe zaplanowano na godz. 16:00. Dwie godziny później rozpoczną się kwalifikacje. Transmisję przeprowadzi Eurosport 1.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.