PŚ w Titisee-Neustadt. Norwegowie osłabieni, Austriacy walczą o IO

fot. M. Rudzińska

Austriacy oraz Norwegowie podali składy swoich drużyn na pucharowe zmagania w Titisee-Neustadt. Kadra pierwszej z reprezentacji będzie walczyć o wyjazd do Pekinu. Norwegowie zaprezentują się zaś w mocno osłabionym zestawieniu.

fot. M. Rudzińska

Austriacka walka o Pekin

W Titisee-Neustadt o igrzyska w Pekinie batalię stoczą Austriacy. Do składu tej reprezentacji powróci Stefan Kraft. 28-letni zawodnik ostatnie dni poświęcił na treningi na Bergisel, a teraz jest już gotowy na rywalizację. Trzykrotny mistrz globu o selekcję na imprezę czterolecia nie musi się martwić. Jego obecność w składzie Austriaków na IO skomentował sam trener drużyny. – Byłbym głupcem, gdybym zostawił w domu kogoś takiego jak Stefan Kraft – przyznał Andreas Widhoelzl.

– Jeśli jest w miarę stabilny, zawsze może walczyć o zwycięstwo. On ma taką klasę, że może zanotować szybki progres. Jest naszym najlepszym skoczkiem w ostatnich latach. Jeśli ktokolwiek może to zrobić, to właśnie on – dodał szkoleniowiec. W składzie powołanych na Puchar Świata w Niemczech są też Jan Hoerl, Philipp Achenwald, Manuel Fettner, Daniel Tschofenig, Clemens Aigner oraz Daniel Huber. Z drużyny wypadł Michael Hayboeck.

Biedni Norwegowie

Skład norweskich zawodników jest niestety bardzo mocno osłabiony. Wszystko przez koronawirusa w kadrze Alexandra Stoeckla. Ze startu wykluczeni są Marius Lindvik (ze względów profilaktycznych), Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande oraz Fredrik Villumstad. Dodatkowo do zdrowia powoli powraca Robert Johansson, który zmagał się z problemami z plecami.

Stoeckl jeszcze przed otrzymaniem pozytywnego testu na covid-19 Forfang zdecydował się na powołanie tylko pięciu zawodników. W związku z dodatkową absencją Johanna w Titisee-Neustadt zobaczymy czterech reprezentantów kraju wikingów. Mowa o Halvorze Granerudzie, Joacimie Bjoerengu, Robinie Pedersenie i Sondre Ringenie.

Źródło: Wienerzeitung.at/nettavisen.no