PŚ w Titisee-Neustadt: Niemcy wygrają u siebie? (lista startowa)

Dziś zostanie rozegrany trzeci w tym sezonie konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Faworytami do wygranej są Niemcy, którzy prowadzą w Pucharze Narodów oraz będą występować przed własną publicznością.

Polacy wystąpią w niezmienionym składzie. Jako pierwszy skakać będzie Piotr Żyła, później Maciej Kot, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Ostatni konkurs drużynowy, który miał miejsce w fińskiej Ruce nie mogą zaliczyć do udanych, gdyż przez dyskwalifikację Piotra w pierwszej serii uplasowali się dopiero na szóstej pozycji. Ciekawa walka zapowiada się dziś pomiędzy reprezentacjami Norwegii i Niemiec. Ci pierwsi wygrali oba dotychczasowe drużynówki, z kolei Niemcy wystąpią w roli gospodarzy skacząc przed własnymi kibicami. Są także liderami klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. W drużynie austriackiej zabraknie bardzo nierównego do tej pory Michaela Hayboecka, którego zastąpi powracający do rywalizacji Gregor Schlierenzauer.

W konkursie wystąpią reprezentanci 11 krajów. Start zawodów przewidziany jest na godzinę 16:00. O godzinie 14:30 zaplanowana jest runda kwalifikacyjna do jutrzejszego konkursu indywidualnego, która została przeniesiona z wczoraj.

Pełna lista startowa

Źrodło: fis-ski.com/informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.