PŚ w Titisee-Neustadt. Niedzielny rewanż na Hochfirstschanze (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Nie minęły jeszcze gigantyczne pozytywne emocje, których dostarczyli nam wczoraj polscy skoczkowie. Już dziś Biało-Czerwoni postarają się o dorównanie jakością do sobotniego startu. Rywale jednak nie śpią…

Piotr Żyła, wczoraj trzeci (fot. M. Rudzińska)

Podobnie jak wczoraj, na starcie pojawi się dokładnie pięćdziesięciu zawodników, wobec czego nie ma potrzeby przeprowadzania kwalifikacji. Trzech z nich, Włoch Alex Insam oraz Francuzi Valentin Foubert i Mathis Contamine, nie zdobyło jeszcze w tym sezonie punktów Pucharu Świata. Jedyne zmiany, jakie zaszły na liście startowej względem wczorajszego konkursu, to numery startowe skoczków.

Pierwszy z Polaków, Jakub Wolny, wystartuje jako czternasty. Z numerem 17 na plastronie oglądać będziemy Pawła Wąska, z 22 – Aleksandra Zniszczoła, a z “38” zdobywcę piątego miejsca w sobotę, Andrzeja Stękałę. Od numeru 46 do 48 zobaczymy trzech Polaków, kolejno Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i wczorajszego triumfatora, Kamila Stocha. Tuż po nich skoczą Markus Eisenbchler i Halvor Egner Granerud – lider klasyfikacji generalnej PŚ. Wydaje się, że będą to najgroźniejsi przeciwnicy Polaków.

Lista startowa konkursu

O ile warunki pogodowe nie będą przeszkodą dla skoczków (a wydaje się to mało prawdopodobne), pierwsza seria ruszy o 16:30. O 15:00 Alex Insam otworzy natomiast serię próbną.

źródło: informacja własna

Adrian Gerula