PŚ w Titisee-Neustadt. Niedzielna dominacja Althaus. Jednoseryjny konkurs Polek

Katharina Althaus triumfatorką konkursu indywidualnego Pucharu Świata pań w Titisee-Neustadt (HS142). Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska wylądowała w finale na 137 m, pewnie zwyciężając nad Silje Opseth i Ursą Bogataj. Obie Polki zakończyły rywalizację na pierwszej serii.

Screen- Eurosport

Niemka liderką na półmetku zawodów

Zwyciężczyni niedzielnych kwalifikacji potwierdziła swoją wysoką formę również w zawodach. Katharina Althaus uzyskała 130 m odległość, wyprzedzając tym samym Ursę Bogataj o 1,4 pkt. Druga na półmetku konkursu Słowenka osiągnęła taki sam 129- metrowy rezultat, co trzecia norweska skoczkini. Silje Opseth traciła do niej zaledwie 0,5 pkt.

Liderka Pucharu Świata pań, Eva Pinkelnig znalazła się tuż za podium, jednak jej strata do prowadzącej Althaus wynosiła mniej niż 3 pkt. Piąta była Abigail Strate, a szóstą pozycję wywalczyła Niemka Selina Freitag. Josephine Pagnier na miejscu siódmym. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły Chiara Kreuzer, Nika Kriznar i Anna Odine Stroem.

Obie reprezentantki Polski zakończyły zmagania w Titisee-Neustadt na jednej serii konkursowej. Trzydziesta szósta była Kinga Rajda (96 m). Nicole Konderla po skoku na 104 m zajęła trzydziestą pierwszą lokatę, chociaż do miejsca premiowanego awansem zabrakło jej niemal 6 pkt.

Potwierdzenie dominacji w finale

Najdłuższy, 137- metrowy skok w serii finałowej nie pozostawił wątpliwości kto stanie na najwyższym stopniu podium. Reprezentantka gospodarzy, Katharina Althaus zwiększyła swoją przewagę nad rywalkami do ponad 8 pkt. Drugie miejsce podium wywalczyła Norweżka Silje Opseth (134 m), a na jego najniższym stopniu stanie Słowenka Ursa Bogataj (133 m).

Tuż za czołową trójką znalazła się Abigail Strate, poprawiając swój rezultat o jedną pozycję. Piąte miejsce należy do Seliny Freitag. Nika Kriznar zajęła lokatę szóstą, wyprzedzając tym samym czwartą na półmetku konkursu Evę Pinkelnig. Ósma była Anna Odine Stroem, dziewiąta Chiara Kreuzer, a dziesiątkę zamknęła Josephine Pagnier.