PŚ w Titisee-Neustadt: Kwalifikacje dla R. Kobayashiego, Kubacki ósmy

Kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt wygrał reprezentant Japonii, Ryoyu Kobayashi. Prawo występu w jutrzejszych zmaganiach wywalczyli wszyscy startujący “biało-czerwoni”.

Do udziału w PŚ w Titisee-Neustadt zgłoszona została najmniejsza w tym sezonie liczba sportowców. Na belce Hochfirstschanze w kwalifikacjach zasiadło 51 zawodników, co oznaczało, że tylko jeden zawodnik nie uzyskał prawa startu w sobotę. Tym pechowcem okazał się Koreańczyk, Seou Choi. Tym samym, wszyscy reprezentanci Polski uzyskali przepustkę do sobotniego konkursu.

Najlepszy skok w kwalifikacjach oddał Ryoyu Kobayashi, który wylądował na 137. metrze i 50. centymetrze obiektu HS 142. Oczko niżej sklasyfikowany został zawodnik z Niemiec, Stephan Leyhe, który uzyskał w swojej próbie 137,5 metra. Ostatnie miejsce w czołowej trójce padło łupem Norwega, Roberta Johanssona, który popisał się skokiem o długości 135 metrów. Na czwartym miejscu uplasował się Peter Prevc (135,5 m), a na piątym Stefan Kraft (132 m).

Najwyżej spośród podopiecznych Michała Doleżala sklasyfikowany został Dawid Kubacki, który dzięki próbie o długości 133,5 metrów uplasował się na 8. miejscu. Pozostali “biało-czerwoni” uzyskali następujące rezultaty: Piotr Żyła (20. miejsce; 128 m), Aleksander Zniszczoł (29. miejsce; 125 m), Kamil Stoch (35. miejsce; 123 m), Stefan Hula (37. miejsce; 123,5 m), Maciej Kot (48. miejsce; 115 m).

Pełne wyniki kwalifikacji

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.