PŚ w Titisee-Neustadt. Kwalifikacje dla Cene Prevca. Wolny najlepszym z Polaków

fot. M. Rudzińska

Cene Prevc triumfował w piątkowych kwalifikacjach w Titisee-Neustadt. Pierwszą trójkę uzupełnili Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger. Najlepszym z Polaków był Jakub Wolny, a do konkursu awansowało łącznie pięciu Biało-Czerwonych.

fot. M. Rudzińska

Pierwsze w ten weekend kwalifikacje w Titisee-Neustadt zakończyły się zwycięstwem Cene Prevca. Słoweniec uzyskał 135,5 metra, co dało mu 1,4 punktu przewagi nad drugim Ryoyu Kobayashim. Japończyk wylądował cztery metry bliżej. Czołową trójkę rundy uzupełnił Karl Geiger (136 m), który był autorem najdłuższej próby tej serii. Czwartą lokatę zajął Halvor Egner Granerud, a piątą Lovro Kos. Szósty był Gregor Deschwanden, siódmy Peter Prevc, a ósmy Markus Eisenbichler. W pierwszej dziesiątce uplasowali się także Severin Freund i Constantin Schmid.

Pięciu Polaków z awansem

Najlepszym z Polaków w kwalifikacjach był Jakub Wolny, który zajął 24. miejsce. Czwartą dziesiątkę zamknął natomiast Andrzej Stękała. W piątej uplasowali się Aleksander Zniszczoł (lokata 44.), Maciej Kot (46.) i Klemens Murańka (49.). Do sobotniego konkursu nie awansował Tomasz Pilch, który ukończył rundę kwalifikacyjną na pozycji 53.

Pełne wyniki

Sobotni konkurs indywidualny ma rozpocząć się o 16:15. Poprzedzi go seria próbna, której start jest zaplanowany na 15:15.

Źródło: informacja własna