PŚ w Titisee-Neustadt. Kolejne zwycięstwo Geigera. Stękała z punktami

Niedzielny konkurs indywidualny w Titisee-Neustadt zakończył się drugim w ten weekend zwycięstwem Karla Geigera. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a trzecie Markus Eisenbichler. Dwa punkty zdobył Andrzej Stękała.

Fot. Bobo

Kobayashi na czele

Po pierwszej serii liderem niedzielnego konkursu w Titisee-Neustadt był Ryoyu Kobayashi. Po skoku na 135 metrów Japończyk miał 2,3 punktu przewagi nad zajmującym drugie miejsce Markusem Eisenbichlerem. Wirtualne podium uzupełniał Jan Hoerl. Na tym etapie występ zakończyło czterech reprezentantów Polski – Maciej Kot (pozycja 36.), Klemens Murańka (37.), Aleksander Zniszczoł (43.) oraz Jakub Wolny (45.). Do drugiej rundy awansował Andrzej Stękała (lokata 28.).

Znów nie utrzymał prowadzenia

W drugiej serii powtórzył się znany z sobotniej rywalizacji scenariusz. Po raz drugi w ten weekend na pozycję zwycięzcy awansował Karl Geiger (143 m), a Ryoyu Kobayashi (131,5 m) zakończył konkurs poza podium. Czołową trójkę uzupełnili Anze Lanisek (143 m) oraz Markus Eisenbichler (134,5 m), który powtórzył tym samym swój sobotni rezultat. Na piątej lokacie uplasował się Jan Hoerl, a na szóstej Timi Zajc. Siódmy był Halvor Egner Granerud, a ósmy Peter Prevc, który po próbie na 140. metr awansował z siedemnastej pozycji. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Stefan Kraft i Stephan Leyhe.

Dwa punkty na swoje konto dopisał Andrzej Stękała, który w drugiej serii wylądował na 108. metrze. Polak zakończył rywalizację na 29. pozycji, ponieważ na starcie drugiej rundy nie pojawił się Ziga Jelar.

Pełne wyniki

Źródło: informacja własna