PŚ w Titisee-Neustadt. Kamil Stoch ponownie zwycięski, Żyła na podium

17:57, 09.01.2021 Anna Felska Aktualizacja: 18:27, 09.01.2021

Cóż za konkurs w wykonaniu Polaków w Titisee-Neustadt. Kamil Stoch zrównał się z Adamem Małyszem w liczbie zwycięstw w konkursach Pucharu Świata. Dzisiaj zwyciężył po raz 39. w swojej karierze. Na drugim miejscu Halvor Egner Granerud, a trzecie miejsce zajął Piotr Żyła. Na piątym miejscu także Andrzej Stękała, a na siódmym zawody zakończył Dawid Kubacki, który był liderem po pierwszej serii.

Biało-czerwoni koncertowo zaprezentowali się w dzisiejszym konkursie. Po pierwszej serii konkursu w Titisee-Neustadt liderem był Dawid Kubacki, który odleciał na 143 m. Drugie miejsce po skoku na 139 m zajmował Kamil Stoch. Jedynym, który wmieszał się w polskie towarzystwo był Halvor Egner Granerud (137,5 m), ponieważ za Norwegiem uplasowało się kolejnych dwóch naszych reprezentantów - Piotr Żyła (143 m) i Andrzej Stękała (143,5 m). Czołową szóstkę zamknął Markus Eisenbichler (138 m).

Finałowa seria była dość loteryjna. Najlepiej sprzyjające warunku wykorzystał Kamil Stoch. Nasz trzykrotny mistrz olimpijski i trzykrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w finale poleciał na 144 m. Pierwszego miejsca nie zdołał utrzymać Dawid Kubacki, który trafił na wiatr w plecy i wylądował na 128 m, co ostatecznie dało mu siódmą pozycję. Na drugie miejsce po skoku na 138,5 m awansował Halvor Egner Granerud. Natomiast najniższy stopień podium przypadł Piotrowi Żyle (139,5 m). Tuż za czołową trójką zawody zakończył Markus Eisenbichler. Niemiec w drugim skoku uzyskał 139,5 m. Swój najlepszy występ w karierze poprawił także Andrzej Stękała. Polak w drugiej serii lądował na 134 m, co dało mu piąte miejsce. Czołową szóstkę zamknął Robert Johansson (133 i 137 m).

Bardzo dobry powrót do Pucharu Świata zaliczył Jakub Wolny. Nasz skoczek lądował dzisiaj na 135 i 133 m i zajął 11. miejsce. Punkty zdobył także Paweł Wąsek, który po skokach na 131 i 121,5 m zajął 28. pozycję.

Pełne wyniki konkursu

W klasyfikacji generalnej czołowa trójka bez zmian. Liderem nadal Granerud przed Eisenbichlerem i Stochem. W Pucharze Narodów Polacy powiększyli swoją przewagę nad rywalami. W dzisiejszym konkursie drużynowo zdobyli aż 268 punktów. Dla porównania drudzy Norwegowie 172 punkty.