PŚ w Titisee-Neustadt. Johansson najlepszy w serii próbnej. Kamil Stoch drugi

Fot. M. Król

Za nami seria próbna przed pierwszym konkursem Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Zwycięstwo w niej odniósł Robert Johansson, który uzyskał 142.5 metra. Skokom towarzyszyły loteryjne warunki – wiatr osiągał prędkości od 1.3 m/s pod narty do 0.8 m/s w plecy.

Fot. M. Król

Sobota na Hochfirstschanze zaczęła się bardzo loteryjnie. Podczas serii próbnej skoczkom towarzyszył zarówno mocny wiatr pod narty, jak i w plecy. Z loteryjnego pojedynku zwycięsko wyszedł Robert Johansson. Norweg uzyskał odległość 142,5 metra i  2,9 punktu wyprzedził Kamila Stocha (137 m). Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft (140 m), a czwarte triumfator wczorajszych kwalifikacji Halvor Egner Granerud (133,5 m). W czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze jeden z biało-czerwonych. Był nim Aleksander Zniszczoł, który po skoku na 140,5 metra zakończył serię próbną na ósmej lokacie.

Pozycje w drugiej dziesiątce tabeli zajęli kolejni reprezentanci Polski – jedenasty był Dawid Kubacki (131 m), a osiemnasty Piotr Żyła (127 m). Dopiero na 29. lokacie serię próbną zakończył Karl Geiger. Niemiec uzyskał w swoim skoku 121,5 metra. Ex aequo z mistrzem świata w lotach narciarskich uplasował się kolejny z biało-czerwonych – Andrzej Stękała (127,5 m). Polsko-niemiecki duet wyprzedził o 0,9 punktu Pawła Wąska (128 m).

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna