PŚ w Titisee-Neustadt. Dziś treningi na największej naturalnej skoczni w Niemczech (lista startowa)

fot. M. Rudzińska

Już dziś do pucharowej rywalizacji powrócą skoczkowie. Po dwóch konkursach w Austrii powracamy do niemieckiego Titisee-Neustadt. Na Hochfirstschanze, która jest największą naturalną skocznią w Niemczech, rywalizować będzie jedynie 50 zawodników.

fot. M. Rudzińska

O 14:15 w Titisee-Neustadt ma rozpocząć się pierwszy z trzech zaplanowanych na dzisiaj treningów. Początkowo o 16:15 miała się rozpocząć runda kwalifikacyjna, jednak na liście startowej dzisiejszych serii pojawiło się jedynie 50 nazwisk. W tym roku pięć punktowanych rund nie będzie wliczanych do klasyfikacji Titisee-Neustadt Five. Po zeszłorocznym debiucie w kalendarzu tym razem turniej się nie odbędzie.

Jako pierwszy na starcie pojawi się Francuz Valentin Foubert. Rywalizację zamknie lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Halvor Egner Granerud. Przed nim na starcie pojawią się reprezentant gospodarzy Markus Eisenbichler oraz Kamil Stoch. To między innymi w Polaku i Norwegu upatruje się faworytów tego weekendu. Do walki o wysokie lokaty mogą włączyć się również Stefan Kraft (numer 30) czy Dawid Kubacki (numer 47), który został triumfatorem obu zeszłorocznych konkursów. Z numerem 14 na belce startowej pojawi się rekordzista obiektu Domen Prevc. Podczas zawodów rozgrywanych na Hochfirstschanze w 2016 roku Słoweniec osiągnął odległość 148 metrów, o 6 metrów przekraczając rozmiar obiektu. Jego punkt konstrukcyjny jest natomiast usytuowany na 125 metrze.

Poza wspomnianymi Stochem i Kubacki w Titisee-Neustadt obejrzymy jeszcze pięciu innych Polaków. Jako 9. swój skok odda Jakub Wolny, 17. Paweł Wąsek, 23. Aleksander Zniszczoł, a 37. Andrzej Stękała. Tuż przed Dawidem Kubackim, z numerem 46., na belce pojawi się Piotr Żyła.

Lista startowa

Źródło: informacja własna