PŚ w Titisee-Neustadt: Czy Dawid Kubacki wyprzedzi w całym turnieju Ryoyu Kobayashiego? (lista startowa)

Fot. M. Rudzińska

Fot. M. Rudzińska

Po sobotnim triumfie Dawida Kubackiego w konkursie w Titisee-Neustadt, czeka nas rozstrzygnięcie całego cyklu. Dwie niedzielne serie zadecydują o tym, kto sięgnie po trofeum w nowym, niemieckim turnieju. Strata Polaka do prowadzącego Ryoyu Kobayashiego jest niewielka.

Sprawa losów Titisee-Neustadt Five powinna rozwiązać się między dwoma skoczkami: Ryoyu Kobayashim a Dawidem Kubackim. Po trzech skokach Japończyk prowadzi o 5,7 pkt nad Dawidem Kubackim. Polak w dzisiejszych próbach odrobił ponad siedem punktów. Liczymy na kolejny świetny występ naszego zawodnika. O trzecią lokatę powinni powalczyć Stephan Leyhe oraz Stefan Kraft. Postawa Austriaka nie dziwi, prezentuje w całym Pucharze Świata równą, wysoką formę. Za to Niemiec do tej pory spisywał się w kratkę. Dobre skoki przeplatał gorszymi. W sobotę zakończył rywalizację na piątej lokacie. Piąty w turnieju jest Daniel Andre Tande, jednak jego strata do podium wynosi dziewięć oczek.

Zaskakuje nieco słabsza postawa lidera PŚ – Karla Geigera. Niemiec od początku zmagań na Hochfirstschanze spisuje się poniżej oczekiwań. W sobotnim konkursie zajął 12. miejsce.

Reszta Polaków może powalczyć raczej o niższe lokaty. Piotr Żyła po trzech próbach jest dziesiąty, do szóstej lokaty traci 10,5 pkt. Z kolei Kamil Stoch jest czternasty, ze stratą 8,7 pkt do Żyły.

W konkursie zobaczymy jeszcze pozostałą trójkę Polaków: Aleksandra Zniszczoła, Stefana Hulę i Macieja Kota. Niestety, żaden z nich nie awansował wczoraj do drugiej serii, więc nie liczą się już w walce o dobre miejsca.

Lista startowa

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.