PŚ w Stavanger: Waś i Czerwonka w dziesiątce

fot.przegladsportowy.pl

fot.przegladsportowy.pl

Dwójka Polaków wystartowała podczas pierwszego dnia finału Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Stavanger. Artur Waś na 500 metrów był 7., a Natalia Czerwonka na 1000 metrów zajęła 8. miejsce.

Artur Waś osiągnął wynik 35.16, dało to Polakowi 7. miejsce na koniec zawodów. Rywalizację zdominowali reprezentanci Holandii zajmując 4 czołowe miejsca. Wygrał Dai Dai Ntab (34.93) przed Ronaldem Mulderem, Kaiem Verbijem i Janem Smeekensem. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Rusłan Muraszow, który dzisiaj zajął 5. miejsce. Artur Waś zajmuje 9. pozycję. W niedzielę ostatnie w tym sezonie zawody na dystansie 500 metrów.

Nieco gorzej od Wasia zaprezentowała się Natalia Czerwonka. Polka z wynikiem 1:16.98 zajęła 8. pozycję na dystansie 1000 metrów. Ze zwycięstwa cieszyła się Heather Bergsma, który osiągnęła wynik 1:14.85. Drugie miejsce zajęła Nao Kodaira, a trzecie Karolina Erbanowa. Bergsma wygrała każde w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Z kryształowej kuli na 500 metrów cieszyć może się już Nao Kodaira. Wynik 37.14 dał Japonce zwycięstwo w pierwszych zawodach w Stavanger. Na dystansie 1000 metrów mężczyzn triumfował Kjeld Nuis, który jest już prawie pewny zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wyścigi drużynowe wygrali zdobywcy całego Pucharu Świata czyli Japonki i Holendrzy. Bez niespodzianek także na najdłuższych dystansach. Na 3000 metrów pań i 5000 metrów panów zwyciężali zdobywcy kryształowych kul. Martina Sablikowa z wynikiem 4:04.21 wyprzedziła Holenderki Antoinette de Jong i Melissę Wijfje. Pomarańczowi cieszyli się ze zwycięstwa w rywalizacji mężczyzn. Triumfował Jorrit Bergsma osiągnął czas 6:17.74.

Wyniki zawodów

źródło: isuresults.eu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.