PŚ w Stavanger: Artur Waś w najlepszej trójce wyścigu na 500 m

fot.przegladsportowy.pl

fot.przegladsportowy.pl

Norweskie Stavanger to drugi w tym sezonie przystanek panczenistów na drodze po triumfy w Pucharze Świata. W piątek – pierwszym dniu zmagań – odbyły się zawody na 500 i 100 metrów kobiet i mężczyzn.

W rywalizacji na 500 metrów kobiet udział wzięła Natalia Czerwonka, która startowała w dywizji B. Polka zajęła w tej grupie 12. miejsce. W gronie najszybszych zawodniczek w dywizji A triumfowała Japonka Nao Kodaira. Druga była Marsha Hudey (+0,79 sek.), a trzecia Vanessa Herzog (+0,88 sek.).

Wyniki 500 m kobiet – dywizja A
Wyniki 500 m kobiet – dywizja B

W rywalizacji mężczyzn miejsce na podium wywalczył Artur Waś, który w dywizji A zajął trzecie miejsce ze stratą 0,10 sek. do zwycięzcy. Najszybszy był Norweg Håvard Holmefjord Lorentzen, a drugi czas uzyskał Holender Hein Otterspeer (+0,02 sek.). Pozostali Polacy startowali w dywizji B. Piotr Michalski zajął tam 7. miejsce, a Artur Nogal 12.

Wyniki 500 m mężczyzn – dywizja A 
Wyniki 500 m mężczyzn – dywizja B 

Natalia Czerwonka uczestniczyła także w wyścigu na 1000 metrów, tym razem w dywizji A. Polskiej panczenistce udało się wywalczyć 15. miejsce ze stratą 2,53 sek. do Japonki Nao Kodairy, która wcześniej triumfowała na 500 metrów, a następnie była najlepsza na 1000 metrów. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Miho Takagi (+0,46 sek.), a trzecie Heather Bergsma z USA (+0,71 sek.). W dywizji B druga z naszych reprezentantek – Kaja Ziomek – zajęła 22. miejsce.

Wyniki 1000 m kobiet – dywizja A
Wyniki 1000 m kobiet – dywizja B 

Podwójne zwycięstwo odniósł wczoraj również Norweg Håvard Holmefjord Lorentzen, który wygrał także zawody na 1000 metrów. Za nim uplasowali się Holendrzy: Kai Verbj (+0,25 sek.) na drugiej pozycji i Thomas Krol (+0,35 sek.) na trzeciej. Jedyny Polak jadący w dywizji A – Sebastian Kłosiński – zajął czternaste miejsce. W dywizji B Konrad Niedźwiedzki został sklasyfikowany na siódmym miejscu, Piotr Michalski na siedemnastym, a Piotr Puszkarski na dwudziestym dziewiątym.

Wyniki 1000 m mężczyzn – dywizja A 
Wyniki 1000 m mężczyzn – dywizja B 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.