PŚ w Soldier Hollow: Rywalizacja przenosi się do Stanów Zjednoczonych. Czy pogoda dopomoże zawodnikom? (lista startowa)

fot. M. Król

fot. M. Król

Skrócone zawody Pucharu Świata, siarczysty mróz i mgła, niepewność czy kolejne zmagania się odbędą, a w końcu rozczarowanie w niedzielę – po ubiegłym tygodniu w Canmore, zawodnicy i kibice biathlonu mają prawo czuć się nienasyceni emocjami i gorączką rywalizacji. Cykl Pucharu Świata pozostaje w tym tygodniu w Ameryce Północnej, lecz przenosi się do Stanów Zjednoczonych, a konkretnie do stanu Utah. 

Natura nie powinna tym razem aż tak mocno pokrzyżować planów zawodnikom. Temperatura powietrza od 14 do 17 lutego ma oscylować wokół 0°C, zaś wiatr – nie przekraczać dwóch metrów na sekundę, co pomoże najlepszym strzelcom.

Puchar Świata powraca do Stanów Zjednoczonych po trzech latach, ale w ośrodku Soldier Hollow po raz ostatni zagościł 17 lat temu – podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, których miastem-gospodarzem była stolica stanu, Salt Lake City. Niemal żaden z zawodników nie zna tej trasy, gdyż większość z nich igrzyska w 2002 roku oglądała w telewizji – z perspektywy juniora lub dziecka, dopiero marzącego o wielkich sportowych sukcesach.

Polacy wystartują w siedmioosobowym składzie: trzech powołanych biathlonistów to Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec i Łukasz Szczurek, a panie, które wystąpią w Utah to liderka kadry, Monika Hojnisz, oraz Karolina Pitoń, Kamila Żuk i Kinga Zbylut. Dla Kingi będzie to powrót do cyklu – w zeszłym tygodniu nie mogła startować z powodu choroby, pomimo towarzyszenia kadrze. W Soldier Hollow, podobnie jak w Canmore, zabraknie Martina Fourcade’a.

Osoby zakochane w biathlonie mogą spędzić Dzień Świętego Walentego, oglądając sprint kobiet, rozpoczynający się o 19:15. Kinga Zbylut wystartuje z numerem 16, Monika Hojnisz – 37, Kamila Żuk – 44, a Karolina Pitoń z numerem 80 na plastronie.

PEŁNA LISTA STARTOWA SPRINTU KOBIET

Harmonogram zawodów:

Czwartek, 19:15 – sprint kobiet;

Piątek, 19:15 – sprint mężczyzn;

Sobota, 18:05 – bieg pościgowy kobiet;

Sobota, 22:05 – bieg pościgowy mężczyzn;

Niedziela, 18:10 – pojedyncza sztafeta mieszana;

Niedziela, 22:05 – sztafeta mieszana.

Źródło: biathlonworld.com

 

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.