PŚ w Soelden: Ted Ligety najlepszy 25. raz w karierze

Photo credit: U.S. Ski Team / Foter / CC BY
Photo credit: U.S. Ski Team / Foter / CC BY

Kibice zgromadzeni dziś w okolicach lodowca Rettenbach w Soelden byli dziś świadkami emocjonujących zawodów wygraną w pierwszych zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Triumf w slalomie gigancie odniósł Amerykanin Ted Ligety, ale nie przyszło mu to łatwo.

Marcel Hirscher rozpoczął zawody jadąc z numerem pierwszym i wykonał dobrą robotę. Austriak jechał szybko i ustrzegł się błędów stawiając wysoko poprzeczkę swoim rywalom. Poprzeczkę tę przeskoczył jedynie Ted Ligety uzyskując wynik o 0.17 s lepszy od Hirschera. Niewiele gorzej od tej dwójki pojechał doświadczony Francuz Thomas Fanara. Do Ligety’ego stracił tylko 0.33 s zachowując spore szanse na zwycięstwo. W granicy sekundy straty do lidera pierwszego przejazdu zmieścił się także Włoch Roberto Nani (+0.63 s). Podobne do siebie wyniki miała trójka zawodników z miejsc 5-7: Victor Muffat-Jeandet (+1.46 s), Felix Neureuther (+1.47 s) i Alexis Pinturault (+1.48 s).

Pełne wyniki po pierwszym przejeździe

Ligety obronił pozycję lidera jaką wywalczył sobie w pierwszym przejeździe. Jednak w momencie gdy Amerykanin ruszał na trasę to nie Hirscher był na prowadzeniu. Austriak pojechał nieco gorzej od Thomasa Fanary i na mecie musiał uznać wyższość Francuza, który pokonał go o 0.02 s. Ligety także nieco stracił ze swojej przewagi nad fanarą, ale na koniec zostało mu 0.15 s. Amerykanin przejechał trasę giganta w drugim przejeździe w takim samym czasie jak Hirscher. Czołowa trójka wyraźnie górowała dzisiaj umiejętnościami nad resztą stawki. Miejsce tuż za podium utrzymał Roberto Nani (+1.90 s). O dwa miejsca, z siódmego na piąte awansował Alexis Pinturault (+2.01 s). Na szóstej pozycji znalazło się trzech zawodników z jednakowym wynikiem (+2.81 s). Są to Henrik Kristoffersen, Felix Neureuther i Roland Leitinger. Na szczególną uwagę zasługuje ten ostatni. Leitinger startował w dzisiejszych zawodach z numerem 39. i po pierwszej części plasował się na 26. lokacie. W drugim przejeździe uzyskał on najlepszy czas spośród całej trzydziestki, co dało mu awans o 20 pozycji. Dla 24-latka z Austrii to dopiero drugi w karierze awans do strefy punktowanej Pucharu Świata. Axel Lund Svindal po długiej nieobecności w zawodach PŚ zajął dziś 26. miejsce. Ligety odniósł 25. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata i zrównał się ze Svindalem.

Pełne wyniki po drugim przejeździe

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.