PŚ w Soelden: składy Włoch, Kanady, Słowenii i Japonii

Photo credit: RaceOnTheEdge / Foter / CC BY-NC-SA
Photo credit: RaceOnTheEdge / Foter / CC BY-NC-SA

Lista zawodników, którzy wystąpią w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata 2015/2016 w narciarstwie alpejskim powoli się zapełnia. Do podanych wcześniej przez nas nazwisk dopisujemy kolejne. Tym razem czas na Włochy, Kanadę, Słowenię i Japonię.

Kobieca reprezentacja Włoch na zawody slalomu giganta w Soelden będzie składać się z Nicole Agnelli, Marty Bassino, Federiki Brignone, Eleny i Irene Curtoni, Nadii Fanchini, Sofii Goggi, Francheski Marsaglii, Manueli Moelgg i Karoline Pichler. Nie mniej licznie będą reprezentowani Włosi w konkurencji mężczyzn. Do dziesiątki, która powalczy o pierwsze punkty w sezonie załapali się Andrea Ballerin, Massimiliano Blardone, Giovanni Borsotti, Matia Casse, Luca De Aliprandini, Florian Eisath, Simon Maurberger, Manfred Moelgg, Roberto Nani i Riccardo Tonetti.

Drużyna Kanady, osłabiona w wyniku kontuzji Dustina Cooka zaprezentuje się w Soelden w składzie: Trevor Philp, Tyler Werry wśród mężczyzn oraz Marie-Michèle Gagnon, Candace Crawford, Marie-Pier Préfontaine i Mikaela Tommy wśród kobiet.

Cztery Słowenki wystartują do sobotniego giganta kobiet na lodowcu Rettenbach. Będą to Katarina Lavtar, Ana Drev, Tina Robnik i Maruša Ferk. Dzień później pokaże się tam ich dwóch kolegów reprezentacji Žan Kranjec i Klemen Kosi.

W Soelden nie zabraknie również Japończyków. Asa Ando oraz Emi Hasegawa pojawią się w rywalizacji kobiet, a  Narita Hideyuki i Tomoya Ishii w rywalizacji mężczyzn.

Źródło: fisi.org, alpinecanada.org, sloski.sl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.