PŚ w Soelden: Kolej na panów (lista startowa)

Photo credit: tomkellyphoto / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: tomkellyphoto / Foter / CC BY-NC-ND

Panie zainaugurowały dziś Puchar Świata 2015/2016, a jutro taką możliwość dostaną panowie. Rozpoczęcie nowego sezonu odbywa się tradycyjnie w Soelden, gdzie rok temu triumfował Marcel Hirscher. Czy jutro znajdzie się ktoś na tyle mocny by w slalomie gigancie pokonać znakomitego Austriaka?

W losowaniu numerów startowych, które odbyło się dziś o 18:45 jedynkę otrzymał Marcel Hirscher. Ten numer należy się mu chyba bardziej niż komukolwiek innemu. Jako drugi na trasę ruszy Fritz Dopfer, a z numerem trzecim Ted Ligety. Po Ligetym przyjdzie czas na dwóch Francuzów – Alexisa Pinturault i Thomasa Fanarę. Powracający po wielu miesiącach nieobecności w Pucharze Świata Axel Lund Svindal zaprezentuje się z numerem 17. Bezpośrednio przed nim swój przejazd wykona drugi w klasyfikacji generalnej poprzedniego sezonu, jego rodak Kjetil Jansrud. W pierwszym przejeździe weźmie udział 78 zawodników. Niestety w tym gronie nie ma Polaka.

Lista startowa slalomu giganta mężczyzn

W ubiegłorocznych zawodach Hirscher z dość dużą przewagę zwyciężył przed Fritzem Dopferem i Alexisem Pinturault. Czy tym razem walka o pierwsze miejsce rozegra się również między tymi zawodnikami? Ochotę na wygrywanie ma na pewno także mistrz świata w gigancie Ted Ligety, a coraz śmielej w slalomie gigancie poczyna sobie 21-letni Henrik Kristoffersen. Jednak największa presja ciąży z pewnością na Hirscherze. Wystąpi on w swojej ojczyźnie, a w poprzednim sezonie zwyciężał w pięciu gigantach na osiem przeprowadzonych.

Trasa slalomu giganta na lodowcu Rettenbach uznawana jest za jedną z bardziej wymagających, a nachylenie w najbardziej stromym miejscu dochodzi do 65%. W pierwszej części zawoów alpejczycy będą mieli do pokonania 49 bramek, w tym 46 skrętnych, a odpowiedzialny za ustawienie jest amerykański trener Forest Carey. Drugi przejazd ustawiał będzie Włoch Raimund Plancker. Pierwszy przejazd rozpocznie się o godzinie 9:30, a drugi o 12:45.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.