PŚ w Soelden: Już jutro start nowego sezonu (lista startowa)

Photo credit: tomkellyphoto / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: tomkellyphoto / Foter / CC BY-NC-ND

Nasz zegar odliczający kolejne sekundy, które pozostały do rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim niedługo zakończy swoją pracę. Już jutro czekają nas pierwsze zawody w sezonie 2015/2016. Na początek zaplanowano rywalizację pań.

Decyzję o swoim starcie do końca odwlekała Lindsey Vonn, która dopiero wczoraj wznowiła treningi na śniegu. Amerykanka stwierdziła, że jest jednak za wcześnie na występ w Pucharze Świata i kieruje już swoje myśli ku Aspen i Lake Louise, gdzie narciarki będą rywalizować w późniejszym terminie. Dziś wieczorem, o godzinie 18:30 odbyło się w Soelden losowanie numerów, z którymi alpejki pojadą w jutrzejszym slalomie gigancie. Numer pierwszy otrzymała Viktoria Rebensburg i to ona będzie miała przywilej jazdy po najmniej zniszczonej trasie. Po niej na trasę wyruszą Włoszki Federica Brignone i Nadia Fanchini. Z czwórką zaprezentuje się Eva Maria-Bream, a z numerem piątym Mikaela Shiffrin. Reprezentantka Polski – Maryna Gąsienica Daniel pojedzie z numerem 65. Pozycja startowa nie jest najlepsza, ale mamy nadzieję, że Polka pokaże się z dobrej strony.

Pełna lista startowa

Rok temu ze zwycięstwa cieszyły się tu dwie zawodniczki: Anna Fenninger i Mikaela Shiffrin. Wiadomo już, że pierwsza z nich z powodu kontuzji nie powtórzy tym razem sukcesu. W kim zatem należy upatrywać faworytki? Mimo utraty najlepszej zawodniczki Austriacy mają jeszcze w bardzo mocną kartę w osobie Evy-Marii Brem. Pojedynek o zwycięstwo powinna stoczyć z nią Shiffrin. Zagrożeniem dla wymienionej dwójki mogą być z pewnością Viktoria Rebensburg, Nadia Fanchini czy Sara Hector, która jest jedną z trzech alpejek obecnych w Soelden i mających na swoim koncie gigantową wygraną w poprzednim sezonie (obok Shiffrin i Brem).

Start do jutrzejszego slalomu giganta na lodowcu Rettenbach został usytuowany na wysokości 3040 m n.p.m., a meta na 2670 m n.p.m. Nachylenie stoku waha się od 15,5% do 65% w najbardziej stromym fragmencie, a średnia z całej trasy wynosi 33,1%. W pierwszym przejeździe zawodniczki będą miały do pokonania 48 bramek, w tym 46 bramek skrętnych.

Plan zawodów PŚ w Soelden na cały weekend:

Sobota, 24.10.2015

9:30 – pierwszy przejazd slalomu giganta kobiet

12:45 – drugi przejazd slalomu giganta kobiet

Niedziela, 25.10.2015

9:30 – pierwszy przejazd slalomu giganta kobiet

12:45 – drugi przejazd slalomu giganta kobiet

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.