PŚ w Soelden: FIS potwierdza inaugurację i zaprasza na Forum Alpinum

Photo credit: tomkellyphoto / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: tomkellyphoto / Foter / CC BY-NC-ND

Trasa narciarska w Soelden na lodowcu Rettenbach, gdzie za około tydzień zaplanowano inaugurację kolejnego sezonu PŚ w narciarstwie alpejskim przeszła wczoraj ze skutkiem pozytywnym kontrolę FIS.

Inspekcja FIS sprawdzała stan pokrywy śnieżnej w Soelden. Stwierdzono, że śniegu jest wystarczająco dużo i można ze spokojem myśleć o zbliżających się wielkimi krokami zawodach otwarcia. Za kontrolę odpowiadali przedstawiciele FIS Markus Waldner (dyrektor PŚ mężczyzn), Markus Mayr (dyrektor PŚ w konkurencjach technicznych kobiet), Emmanuel Couder (koordynator PŚ mężczyzn) oraz ze strony Austriackiego Związku Narciarskiego Rupert Steger (ÖSV Event Marketing), Rainer Gstrein (kierownik zawodów) oraz Isidor Grüner (dyrektor trasy).

W sobotę (24. października) o pierwsze punkty Pucharu Świata 2015/2016 rywalizować będą panie, a dzień później panowie. Natomiast w piątek w Soelden odbędzie się Forum Alpinum – konferencja dla dziennikarzy zajmujących się narciarstwem alpejskim organizowana przez Międzynarodową Federację Narciarską, AIJS (Association Internationale des Journalistes de Ski ) oraz Komitet Organizacyjny w Soelden. Wezmą w niej udział m.in. prezydent FIS Gian Franco Kasper, dyrektorzy PŚ Atle Skaardal i Markus Waldner, którzy będę mówić o nowościach jakich należy się spodziewać w nadchodzącym sezonie. Do udziału w konferencji zostali także zaproszeni Marcel Hirscher oraz Kjetil Jansrud, który w poprzedniej edycji Pucharu Świata toczyli między sobą walkę o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Na koniec spotkania zaplanowana jest prezentacja Mistrzostw Świata, które będą miały miejsce w Sankt Moritz w 2017 roku.

Zaproszenie FIS na Forum Alpinum 2015

Źródło: fis-ski.com, oesv.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.