PŚ w Soelden: Brignone z pierwszym zwycięstwem w karierze

Photo credit: apasp / Foter / CC BY

Federica Brignone zwyciężyła w pierwszych zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w sezonie 2015/2016. W dzisiejszym gigancie w Soelden była zdecydowanie najlepsza, a wygraną dał jej w głównej mierze świetny pierwszy przejazd, w którym zdobyła dużą przewagę nad rywalkami.

Zawody rozpoczęła Niemka Viktoria Rebensburg. Po dotarciu na metę nie miała ona jednak wesołej miny. Potwierdzenie, że nie był to udany przejazd dała jadąca po niej Federica Brignone. Włoszka uzyskała czas lepszy o 2.96 s od Rebensburg i objęła prowadzenie. Z pozycji liderki nie zepchnęła ją żadna z rywalek. Jedyną alpejką, która w pierwszej części trasy jechała zbliżonym tempem do Brignone była Mikaela Shiffrin, ale w dalszych fragmentach straciła do liderki kilka dziesiątych części sekundy i na mecie zameldowała się ze stratą 0.95 s. Wystarczyło to jednak, aby po pierwszym przejeździe zajmować drugie miejsce. Trzecia na półmetku była Tina Weirether z Liechtensteinu (+1.42 s). Z dalszym, szesnastym numerem ruszała Lara Gut, ale zaprezentowała się bardzo dobrze i uzyskała czwarty czas (+1.51 s) pierwszego przejazdu. Tuż za nią plasowała się Sara Hector (+1.53 s). Maryna Gąsienica-Daniel podzieliła los 16 innych zawodniczek i nie ukończyła swojego przejazdu.

Pełne wyniki po pierwszym przejeździe

Drugi przejazd nie spowodował żadnych zmian w czołowej czwórce. Federica Brignone mogła cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w Pucharze Świata. Shiffrin zdołała odrobić jedynie 0.10 s, ale było to zdecydowanie za mało. Weirather ostatecznie brakło 1.25 s do pierwszego miejsca. Najlepszy wynik drugiego przejazdu miała Viktoria Rebensburg. Pozwoliło jej to na awans z dwunastej na szóstą pozycję. Jedno miejsce wyżej uplasowała się Tessa Worley.

Pełne wyniki po drugim przejeździe

Jutro na tej samej trasie odbędą się zawody mężczyzn bez udziału żadnego z polskich alpejczyków.