PŚ w Soczi. Zwycięstwo Ludwiga w szalonych zawodach, siódme miejsce polskiej sztafety

13:35, 28.11.2021 Kamil Karczmarek

Polska sztafeta zajęła 7. miejsce w zawodach drużynowych podczas saneczkarskiego Pucharu Świata w Soczi. Triumfowali Rosjanie. W jedynkach najlepszy był Johannes Ludwig, który w drugim przejeździe awansował z 20. miejsca.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC-BY-SA 3.0, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Jedynki mężczyzn

Rywalizacja w jedynkach była w dużej mierze ustalona przez warunki pogodowe. Z każdą minutą tor był wolniejszy, więc w lepszej sytuacji byli zawodnicy, którzy jechali wcześniej. Na półmetku prowadził Kristers Aparjods. Faworyci zajmowali dalsze pozycje, ale w drugim ślizgu wrócili do rywalizacji. Johannes Ludwig zanotował spektakularny awans z 20. na 1. miejsce i sięgnął po drugie zwycięstwo w sezonie. Duży skok w klasyfikacji zanotowali także Felix Loch i Roman Rjepiłow, którzy na podium awansowali odpowiednio z 15. i 23. pozycji. Kacper Tarnawski odpadł w Pucharze Narodów.

Wyniki

Sztafeta

Tydzień temu Polacy nie ukończyli zawodów drużynowych, więc dzisiaj w Soczi mieli okazję do rehabilitacji. Polski zespół bezpiecznie dotarł do mety w czasie 2:50,191. Ostatecznie Natalia Jamróz, Kacper Tarnawski oraz dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli 7. miejsce. Podobnie jak Polacy, na początku stawki jechali Rosjanie w składzie: Wiktoria Demczenko, Siemion Pawliczenko i Bogdanow/Prokorow. Wygrali oni z ponad sekundową przewagą nad Niemcami i Łotyszami.