PŚ w Soczi. Tylko dwójka z awansem

11:14, 03.12.2021 Kamil Karczmarek

Saneczkarze pozostali kolejny tydzień w Soczi, gdzie odbędzie się trzecia runda Pucharu Świata. W Pucharze Narodów awans z reprezentantów Polski wywalczyli tylko Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Odpadli wszyscy przedstawiciele jedynek.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Pewny awans dwójki

To kolejna taka sytuacja w tym sezonie, kiedy w zawodach głównych zobaczymy tylko polską dwójkę. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w Pucharze Narodów uplasowali się na 5. pozycji. Wynik byłby zapewne lepszy, gdyby nie strata w ostatnim fragmencie toru. Ostatecznie do Rosjan - Wsewoloda Kaszkina i Konstantina Korszunowa Polacy stracili 174 tysięczne. Jednak zwycięzcy zawodów nie wystartują jutro, gdyż gospodarze wykorzystają kwotę startową wśród dwójek, które nie musiały się kwalifikować.

Pozostali Polacy bez przepustki

W jedynkach kobiet triumfowała Natalie Geisenberger, która po ostatnich słabych występach musiała walczyć w Pucharze Narodów. Klaudia Domaradzka i Natalia Jamróz nie zdołały awansować, zajmując odpowiednio 24. i 27. miejsce. Kacper Tarnawski uzyskał 21. wynik i także nie wywalczył przepustki. Najszybszy był Jonas Mueller.