Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski ponownie zajęli 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata dwójek w Soczi. Tydzień temu na tym samym obiekcie Polacy uplasowali się na tej samej pozycji.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dwójki

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski ponownie uplasowali się w czołowej dziesiątce na torze w Soczi. Tym razem po pierwszym ślizgu plasowali się na 9. miejscu i utrzymali tę pozycję w drugiej części zmagań. Po swoim drugim przejeździe Polacy spadli za Aleksandra Denisiewa i Władysława Antonowa, ale później upadek zaliczyli Robin Geueke i David Gamm. Polska dwójka straciła ostatecznie 687 tysięcznych do Andrija Bogdanowa i Jurija Prochorowa. Rosjanie w przeciwieństwie do poprzednich zawodów utrzymali prowadzenie po pierwszym ślizgu. Na podium stanęli także Toni Eggert/Sascha Benecken i Andris Sics/Juris Sics. Niemcy zmienili Łotyszy na czele klasyfikacji generalnej. Polacy plasują się na 12. pozycji.

Dwójki

Jedynki mężczyzn

Rosyjska dwójka sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w karierze. Tak samo było w przypadku Kristersa Aparjodsa w jedynkach. Łotysz na półmetku był drugi, ale ostatecznie wyprzedził Dominika Fischnallera, który zajął 3. miejsce. Aparjods w trzecich zawodach sezonu zdetronizował Johannesa Ludwiga. Lider Pucharu Świata pomimo rekordu toru w drugim przejeździe awansował jedynie z czwartej na drugą pozycję.

Jedynki

źródło: informacja własna