PŚ w Soczi. Polska dwójka w czołowej dziesiątce

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dzisiaj na torze w Soczi rozegrano zawody w dwójkach oraz jedynkach kobiet. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 9. miejsce, a po pierwszym przejeździe plasowali się na 7. pozycji. Wygrali bracia Sics z Łotwy oraz Anna Berreiter.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Dwójki

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski nie startowali wczoraj w Pucharze Narodów, a ich celem był jak najlepszy wynik w zawodach głównych. Polacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, szczególnie w pierwszym ślizgu, po którym zajmowali 7. miejsce. W drugiej części zawodów spadli na 9. pozycję za Stanisława Malcewa/Dmitrija Kalilowa oraz Tristiana Walkera/Justina Snitha. Triumfowali Andris i Juris Sics. Łotewscy bracia w drugim przejeździe wyprzedzili Andreja Bogdanowa i Jurija Prokorowa. Podium uzupełnili Tobias Wendl/Tobias Arlt.

Dwójki

Jedynki kobiet

W tej konkurencji nie zabraknie niespodzianek, zwłaszcza w pierwszym przejeździe. Gorszą dyspozycję faworytek wykorzystała Anna Berreiter. Na półmetku Niemka była druga, ale ostatecznie wyprzedziła Jekaterinę Katnikową, która spadła z pierwszego na szóste miejsce. Zwyciężczyni wyprzedziła o ponad dziesiątą część sekundy Kendiję Aparjode. Trzecia była Wiktoria Demczenko, a czwarta Eliza Tiruma, która zanotowała awans aż o 10 lokat. Natalia Jamróz i Klaudia Domaradzka odpadły w Pucharze Narodów.

Jedynki kobiet

źródło: informacja własna