PŚ w Soczi: Polacy na podium Pucharu Narodów

13:32, 22.02.2019 Kamil Karczmarek

W Soczi rozgrywana jest ostatnia w tym sezonie runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. W ostatnim Pucharze Narodów trzecie miejsce zajęli Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

We wszystkich konkurencjach nie dało się nie awansować do zawodów głównych, bo wszyscy startujący mieli zapewnioną kwalifikację. W zawodach nie wystartują tylko zawodnicy z krajów, które wykorzystały limit miejsc. Polska dwójka uzyskała wynik 50,621 i straciła 221 tysięcznych do zwycięzców, czyli Rosjan Andreja Bogdanowa/Andreja Medwedewa. Oni podobnie jak duet Stanisław Malcew/Dmitrij Kailiow, która zajęła drugie miejsce, nie wystartuje w zawodach głównych.

Wyniki - dwójki

Rosjanie wygrali Puchar Narodów we wszystkich kategoriach. W jedynkach mężczyzn triumfował Aleksander Stepiczew z wynikiem 52,153. Mateusz Sochowicz zajął 8. miejsce. Polski saneczkarz stracił prawie pół sekundy. Niewiele ponad pół sekundy straty zanotował Maciej Kurowski, który był 10.

Wyniki - jedynki mężczyzn

Wśród kobiet wygrała Wiktoria Demczenko przed Jekateriną Katnikową i Ralucą Stramaturaru. Klaudia Domaradzka uplasowała się na 10. pozycji ze stratą prawie 3,5 sekundy.