PŚ w Soczi. Polacy bez awansu

11:11, 26.11.2021 Kamil Karczmarek

Na torze olimpijskim w Soczi rozpoczęła się druga runda Pucharu Świata w saneczkarstwie. Niestety, Polacy nie awansowali z Pucharu Narodów do zawodów głównych w jedynkach. Wcześniej kwalifikację zapewnioną mieli Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski.

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Polska dwójka wystartuje w zawodach na torze w Soczi bez udziału w Pucharze Narodów. Kwalifikacje zdominowali Rosjanie. Duety gospodarzy zajęły cztery czołowe pozycje, a triumfowali Stanisław Malcew i Dmitrij Kalilow. Polacy startowali w jedynkach. Najbliżej awansu był Kacper Tarnawski, który zajął 20. miejsce, a do 17. pozycji, czyli ostatniej dającej kwalifikację, stracił 0,8 sekundy. Najszybszy był Łotysz Kristers Aparjods, który wyprzedził Rosjan - Matwieja Perestoronina i Pawła Rjepiłowa.

W jedynkach kobiet najlepsza okazała się Jekaterina Katnikowa. Mistrzyni świata z toru w Soczi wyprzedziła Włoszkę Andreę Voetter oraz swoją rodaczkę Wiktorię Demczenko. Natalia Jamróz zajęła 24. miejsce, a Klaudia Domaradzka była 31.