PŚ w Soczi: Nieudane występy Polaków

14:19, 23.02.2019 Kamil Karczmarek

Sobota podczas finału Pucharu Świata w saneczkarstwie w Soczi nie poszła po myśli polskich saneczkarzy. Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski zajęli ostatnie miejsce, a Klaudia Domaradzka nie ukończyła zawodów.

Pierwszy przejazd był bardzo słaby w wykonaniu dwójki Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. Polacy popełnili dużo błędów i zajmowali ostatnie, 13. miejsce z dużą stratą do pozostałych. Drugi ślizg był dużo lepszy od pierwszego. Jednak był to jedynie 12. czas drugiej części zawodów. Polska dwójka pozostała na 13. lokacie i straciła łącznie ponad 2 sekundy.

Po pierwszym ślizgu niespodziewanie prowadzili Wsewolod Kaszkin/Konstantin Korszunow, którzy startowali z pierwszym numerem po nieudanym Pucharze Narodów. Ich przewaga nawet nad 6. miejscu nie była duża. Właśnie z 6. pozycji skutecznie zaatakowali Aleksander Denisiew/Władysław Antonow. Rosjanie pojechali fenomenalnie, zdecydowanie wygrali drugi ślizg oraz całe zawody. Drugie miejsce utrzymali Toni Eggert/Sascha Benecken. Niemcy są już pewni wywalczenia Kryształowej Kuli. Kaszkin i Korszunow spadli na 3. pozycję.

Wyniki - dwójki

Niestety, Klaudia Domaradzka nie będzie dobrze wspominać dzisiejszego startu. Polka popełniła poważny błąd, który zakończył się upadkiem. Młoda reprezentantka naszego kraju nie ukończyła zawodów. Wygrała Natalie Geisenberger, która przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji Pucharu Świata. Niemka wyprzedziła o 153 tysięczne Rosjankę Wiktorię Demczenko i o 329 tysięcznych swoją rodaczkę Dajanę Eitberger.