PŚ w Soczi: Finał sezonu przed nami [zapowiedź]

fot. darkroom.baltimoresun.com/

fot. darkroom.baltimoresun.com/

Ostatnią rundą tegorocznego Pucharu Świata w saneczkarstwie będą zawody w rosyjskim kurorcie Soczi. Weekend na torze położonym w Kraju Krasnodarskim zostanie wzbogacony o zawody drużynowe – przeniesione z Winterbergu.

Zawody na torze, który gościł Igrzyska Olimpijskie w roku 2014, rozpoczną się we wtorek od zmagań Pucharu Narodów, a zakończą w niedzielę zawodami drużynowymi. Będzie to jednocześnie ostatnia okazja do obejrzenia zawodników w bieżącym sezonie Pucharu Świata.

Polskę reprezentować będzie pięcioro zawodników – Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz, Maciej Kurowski oraz, w rywalizacji dwójek, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Tak też będzie wyglądał skład polskiej sztafety, w której powalczymy o awans do czołowej ósemki.

W Pucharze Świata jedynek kobiecych i dwójek sprawa zdobycia trofeum wydaje się być rozstrzygnięta. Kryształową Kulę otrzymają odpowiednio Natalie Geisenberger i duet Toni Eggert/Sascha Benecken. Znacznie ciekawiej jest w przypadku panów. Realne szanse na trofeum ma aż sześciu saneczkarzy, w tym dwóch Rosjan. Przewagą Romana Repilova i Semena Pavlichenki niewątpliwie będzie znajomość toru. Lider PŚ, Niemiec Johannes Ludwig, musi się więc mieć na baczności.

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN PRZED ZAWODAMI

Program zawodów:

Piątek:

9:30 – Puchar Narodów mężczyzn, kobiet i dwójek;

14:30 – trening grupy rozstawionej.

Sobota:

10:30 – pierwszy ślizg dwójek;

11:50 – drugi ślizg dwójek;

13:55 – pierwszy ślizg kobiet;

15:20 – drugi ślizg kobiet.

Niedziela:

9:40 – pierwszy ślizg mężczyzn;

11:15 – drugi ślizg mężczyzn;

13:00 – sprint dwójek;

13:35 – sprint kobiet;

14:20 – sprint panów;

15:30 – zawody drużynowe.

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.