PŚ w skokach: Znamy wstępny kalendarz na sezon 2019/20. Będą zawody w USA

Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała prowizoryczny kalendarz na nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nowością względem ostatnich lat mają być zawody w amerykańskiej miejscowości Iron Mountain.

Sezon już trzeci raz z rzędu rozpocząć ma się w Wiśle. Tym razem kilka dni później niż ostatnio, bo termin rozegrania zawodów to 23-24. listopada 2019. Kolejne weekendy rywalizacji odbędą się w podobnych miejscowościach, jak w minionym sezonie. Jest jednak zmiana. Zamiast Titisee-Neustadt, do kalendarza wróciło Klingenthal (14-15.12). Titisse dostało jednak szansę w połowie lutego. Po Turnieju Czterech Skoczni zawodnicy maja walczyć o punkty w Predazzo, następnie zaplanowano pierwsze loty w sezonie na Kulm. Puchar Świata w Zakopanem odbędzie się tym razem w dniach 25-26. stycznia 2020.

Zagorzałych kibiców w prowizorycznym kalendarzu najbardziej ucieszy realizacja obietnicy Waltera Hofera. Dyrektor Pucharu Świata mówił kilka miesięcy temu, ze najlepsi skoczkowie znów będą mogli rywalizować w Stanach Zjednoczonych. W terminarzu zagościło Iron Mountain, gdzie zawody mają odbyć się w dniach 22-23.02.2020. Walka odbywać ma się na dużym obiekcie. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie podczas Kongres FIS pod koniec maja. Wówczas wszystkie kalendarze zostaną oficjalnie zatwierdzone. Najbliższy sezon Pucharu Świata zakończy się w Vikersund, ponieważ Planica na koniec zimy będzie gościła mistrzostwa świata w lotach.

Także skoczkinie poznały “rozkład jazdy” na najbliższą zimę. Różnica jednak jest taka, że nie wiadomo, w którym mieście nastąpi inauguracja Pucharu Świata. Wiadomo jednak, że ma to być Norwegia w weekend 7-8.12.2019. Tydzień później zawodniczki wystąpią, podobnie jak panowie, w Klingenthal. W drugiej połowie lutego również mają polecieć do Iron Mountain. Zakończenie sezonu zaplanowano w ramach Russia Tour Blue Bird w Czakowskim.

Kalendarz PŚ: Mężczyźni | Kobiety

FIS potwierdziła także dzisiaj naszą informację, że Letnie Grand Prix zainaugurowane zostanie (zgodnie z planem) w Wiśle w weekend 20-21. lipca br. W całym kalendarzu najwyższej letniej ligi nie zmieniło się nic względem poprzedniej wersji terminarzu. W Zakopanem skoczkowie będą rywalizowali w dniach 17-18. sierpnia. Finał cyklu odbędzie się tradycyjnie w Klingenthal 5. października.

Kalendarz LGP 2019

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.