PŚ w skokach zagości w Chinach. Jest kalendarz na sezon 2020/21

Międzynarodowa Federacja Narciarska opublikowała prowizoryczny kalendarz PŚ w skokach narciarskich 2020/21. Zawody pierwszy raz zagoszczą w Chinach. Powrócić ma także Liberec.

Nie rozpoczął się jeszcze nadchodzący sezon skoków narciarskich, a już poznaliśmy wstępny kalendarz zmagań w Pucharze Świata 2020/2021. Największą nowością mają być zawody w Chinach. To jednak nie jest zaskoczeniem, bowiem w 2022 roku Pekin będzie organizatorem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Konkursy zaplanowane na 13-14. lutego 2021 będą zatem próbą przedolimpijską. Do terminarza wrócił Liberec, który miał organizować zawody Pucharu Świata minionej zimy, ale organizatorzy je odwołali na kilka miesięcy przed startem sezonu. Teraz skoczkowie mają tam zagościć w dniach 9-10. stycznia 2021.

Sezon ponownie rozpocząć ma się w Polsce na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (21-22.11.2020 r.). W terminarzu nie zabrakło miejsca także dla Zakopanego, które ugości zawodników tydzień po Libercu. Niespodzianką mogą być plany organizacji zawodów w Lahti tuż po tych w stolicy polskich Tatr. Sapporo ma być dopiero po Finlandii. Nie wiadomo jeszcze kto zorganizuje konkursy tydzień po Pekinie. Na dni 23.02-07.03.2020 zaplanowano natomiast mistrzostwa świata w Oberstdorfie. W kalendarzu jest także Raw Air oraz finał sezonu w Planicy.

Kalendarz

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.