PŚ w skokach. Tak wygląda klasyfikacja generalna po konkursach w Ruce. Jakie miejsca zajmują Polacy?

Screen - Eurosport

Po zawodach w Ruce liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata pozostał Dawid Kubacki, jednak jego przewaga znacząco się zmniejszyła. W pierwszej dziesiątce plasuje się także drugi z Biało-Czerwonych, Piotr Żyła.

Screen – Eurosport

Niewielka przewaga

Po weekendzie w fińskiej Ruce na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata utrzymał się Dawid Kubacki (290 pkt). Przewaga Polaka zmalała jednak znacząco i obecnie wynosi zaledwie 5 punktów. Tuż za Biało-Czerwonym plasuje się triumfator niedzielnych zawodów, Stefan Kraft. Czołową trójkę uzupełnia sobotni zwycięzca, Anze Lanisek, z dorobkiem 236 punktów. Czwarty jest Halvor Egner Granerud, a piąty kolejny z Polaków, Piotr Żyła. Miejsca w pierwszej dziesiątce zajmują także Manuel Fettner, Marius Lindvik, Daniel Tschofenig, Daniel Andre Tande oraz Naoki Nakamura.

Ex aequo z Philippem Aschenwaldem na 19. miejscu plasuje się Kamil Stoch (58 pkt). Paweł Wąsek jest 25., Tomasz Pilch 37., a Stefan Hula 42.

Pełna klasyfikacja generalna

Austriacy na prowadzeniu

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów na prowadzeniu są Austriacy, którzy do tej pory zgromadzili 711 punktów. Na drugim miejscu plasują się Norwegowie (617 pkt), a na trzecim Polacy (576 pkt). Czwartą lokatę zajmują Słoweńcy, piątą Niemcy, a szóstą Japończycy. Łącznie w rankingu sklasyfikowanych jest dwanaście reprezentacji.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

Teraz przed skoczkami prawie dwutygodniowa przerwa od rywalizacji w Pucharze Świata. Kolejne konkursy odbędą się w Titisee-Neustadt od 9 do 11 grudnia. Wówczas skoczkowie dwukrotnie powalczą w zawodach indywidualnych oraz w pierwszej w tym sezonie rywalizacji drużyn mieszanych.

Źródło: informacja własna