PŚ w skokach. Sytuacja w klasyfikacjach generalnych mężczyzn i kobiet

fot. Grzegorz Granica

Za nami już trzy weekendy z Pucharem Świata w skokach narciarskich mężczyzn oraz dwa weekendy z rywalizacją kobiet. O ile u pań można przewidzieć zwyciężczynię poszczególnych konkursów, o tyle u panów typowanie jest trudne. W każdym z pięciu rozegranych do tej pory konkursów, mieliśmy innego zwycięzcę. Na czele klasyfikacji wciąż Karl Gegier, a u kobiet Marita Kramer. 

fot. Grzegorz Granica

Wśród mężczyzn górą Niemcy 

Nie tylko Karl Geiger nadal pozostaje liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale również Niemcy pozostają na czele Pucharu Narodów. Geiger do tej pory zdobył łącznie 355 pkt i prowadzi przed Anze Laniskiem (272 pkt) i Markusem Eisenbichlerem (237 pkt). Na czwartą pozycję pod nieobecność Ryoyu Kobayashiego, przesunął się Stefan Kraft (206 pkt). Japończyk z dorobkiem 180 pkt pozostaje na piątym miejscu. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch na swoim koncie ma 101 pkt i awansował na 12. lokatę generalki. Drużyna niemiecka w Pucharze Narodów do tej pory zgromadziła 1210 pkt i dość wyraźnie prowadzi nad drugimi Austriakami (979 pkt) i trzecimi Słoweńcami (972 pkt). Polacy nadal na szóstej lokacie.

Klasyfikacja generalna PŚ mężczyzn

Puchar Narodów mężczyzn 

Faworytka nie zawodzi 

Marita Kramer nie zawodzi. W miniony weekend w Lillehammer zajęła 2. i 1. miejsce, co pozwoliło jej utrzymać liderowanie w klasyfikacji. Austriaczka zgromadziła 330 pkt. Druga Katharina Lathaus ma ich 285. Trzecie miejsce zajmuje Ema Klines (259 pkt). Do tej porty żadnej z Polek nie udało się zdobyć punktów do klasyfikacji generalnej. W Pucharze Narodów kobiet podobnie jak u panów, na czele drużyna liderki – Austria, która na swoim koncie ma 815 pkt. Drugie miejsce zajmują Słowenki, a trzecie Niemki.

Klasyfikacja generalna kobiet 

Puchar Narodów kobiet 

Już w najbliższy weekend karuzela Pucharu Świata zawita do Klingenthal, gdzie powalczą zarówno skoczkowie, jak i skoczkinie.

źródło: informacja własna / fis-ski.com