PŚ w skokach: Stefan Kraft z Kryształową Kulą, Niemcy z Pucharem Narodów

19:10, 12.03.2020 Angelika Uchacz

Stefan Kraft zdobywa Kryształową Kulę, a podopieczni Stefana Horngachera zwyciężają w klasyfikacji Pucharu Narodów. Tak wygląda podsumowanie sezonu 2019/20 w skokach narciarskich.

Wraz z końcem sezonu, mimo, iż przedwczesnym, przyszedł czas na podsumowanie. A jest o czym mówić, walka o czołowe miejsca w klasyfikacjach trwała do samego końca. Głowna konkurencja odbywała się między reprezentantami Austrii oraz Niemiec. W rywalizacji indywidualnej zwyciężył Austriak. Stefan Kraft wyprzedził Karla Geigera o 140 punktów. W wyścigu po Puchar Narodów lepsi okazali się podopieczni Stefana Horngachera.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmował długo Dawid Kubacki, ale w ostatecznym rozrachunku Ryoyu Kobayashi wyprzedził Polaka o 9 punktów. Co za tym idzie, to właśnie Japończyk dopisuje do swoich sukcesów trzecie miejsce w walce o Kryształową Kulę w sezonie 2019/20. Dawid Kubacki ukończył sezon na nielubianym przez sportowców, czwartym miejscu z 490 punktami straty do lidera.

Kamil Stoch uplasował się na piątym miejscu, a w czasie trwania sezonu uzbierał 1031 punktów. Jest tym samym drugim najwyżej sklasyfikowanym Polakiem. Z pierwszej "dziesiątki" wypadł niestety Piotr Żyła, który przegrał walkę o dziesiąte miejsce z Philippem Aschenwaldem. Polak stracił do Austriaka pięć punktów i zajął ostatecznie jedenaste miejsce. Jakub Wolny uzbierał na swoim koncie 58 punktów i ukończył sezon 2019/20 na 38. miejscu. Maciej Kot uplasował się na 42. miejscu (40 pkt.). Stefan Hula (31 pkt.) zajmuje miejsce 46., a Aleksander Zniszczoł (18 pkt.) miejsce 51., ex aequo z Gregorem Deschwandenem. Klemens Murańka (8 pkt.) zakończył zmagania na 61. miejscu wraz z takimi zawodnikami jak Luca Roth oraz Halvor Egner Granerud.

Puchar Narodów powędrował w ręce Niemców, którzy w ostatecznym rozrachunku wyprzedzili Austriaków o 153 punkty. Na trzecim miejscu uplasowali się Norwegowie (4622 pkt.), a na czwartym Polacy (4272 pkt.). Oznacza to, że Biało-Czerwoni kończą sezon ze stratą wynoszącą 350 punktów do trzeciego miejsca. Na piątej lokacie uplasowali się reprezentanci Słowenii (4085 pkt.), a na szóstej Japończycy (3479 pkt.).

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata znajduje się TUTAJ.

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów znajduje się TUTAJ.

Źródło: informacja własna.