PŚ w skokach: Stefan Kraft utrzymuje pozycję lidera klasyfikacji generalnej

Fot. Magdalena Janeczko

Fot. Magdalena Janeczko

Stefan Kraft utrzymuje pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Austriak wyprzedza Karla Geigera o 68 punktów, a Dawida Kubackiego o 173.

Reprezentant Austrii, Stefan Kraft po jedynym dniu zmagań w Willingen utrzymuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na drugim miejscu ze stratą 68 punktów znajduje się Karl Geiger. Wirtualnego podium dopełnia reprezentant Polski, Dawid Kubacki, który do prowadzącego Austriaka traci 173 punkty.

Na czwartej pozycji znajduje się Ryoyu Kobayashi. Ma on na koncie 936 punktów, a do lidera traci ich 177. Dalej, na piątym miejscu, ponownie plasuje się reprezentant Norwegii – Marius Lindvik (687 pkt). Kamil Stoch zajmuje szóstą lokatę (673 pkt). Po cyklu Willingen Five na siódme miejsce przesunął się Stephan Leyhe z dorobkiem 610 punktów. Ósme miejsce należy do reprezentanta Słowenii, Petera Prevca (539 pkt). Na dziewiątym miejscu znjduje się Daniel Andre Tande (516 pkt), a dziesiątkę zamyka Yukiya Sato (487 pkt).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Dawid Kubacki (3. miejsce). Trzy lokaty niżej znajduje się Kamil Stoch (6. miejsce). Piotr Żyła (396 pkt) zajmuje czternaste miejsce. Maciej Kot, który dotychczas zdobył jedynie 37 punktów jest sklasyfikowany na 37. miejscu. Zajmuje tę lokatę ex aequo z Richardem Freitagiem oraz Rokiem Justinem. Stefan Hula (31 pkt) znajduje się na 41. pozycji. Jakub Wolny (30 pkt) przesunął się w klasyfikacji i obecnie zajmuje 42. miejsce. Klemens Murańka (4 pkt) jest sklasyfikowany jako sześćdziesiąty piąty.

W klasyfikacji Pucharu Narodów nadal prowadzą Austriacy (3475 pkt). Na drugim miejscu ze stratą 300 punktów do liderów znajdują się Niemcy. Na trzeciej lokacie plasują się Norwegowie, którzy mają na koncie 3118 punktów. Tuż za wirtualnym podium znajdują się reprezentanci Polski, którzy zdobyli dotychczas 3011 punktów. Do prowadzącej Austrii tracą 464 punkty. Na piątej lokacie plasują się Japończycy (2658 pkt). Reprezentanci Słowenii (2450 pkt) zjmują szóste miejsce.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata znajduje się TUTAJ.

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów znajduje się TUTAJ.

Źródło: informacja własna.