PŚ w skokach. Stefan Kraft odebrał Kryształową Kulę w nietypowym miejscu

fot. M. Rudzińska

fot. M. Rudzińska

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa spowodowała, że Puchar Świata w skokach narciarskich został przerwany na dwa indywidualne konkursy przed końcem. Stefan Kraft, który wygrał klasyfikację generalną, nie mógł odebrać Kryształowej Kuli w tradycyjnych okolicznościach. Nagroda trafiła do niego dopiero dzisiaj.

W nietypowych warunkach Stefan Kraft odebrał laury wywalczone w sezonie 2019/2020. Austriak sięgnął po dużą Kryształową Kulę za klasyfikację generalną oraz małą za ranking lotów narciarskich. Nagrody zostały wręczone mu pod skocznią w Bischofshofen. Zazwyczaj skoczkowie puchary otrzymują w Planicy lub w innej miejscowości, która kończy zmagania sezonu PŚ. Tym razem miało to być Vikersund, jednak w miniony czwartek cykl został przerwany przez szerzącą się pandemię koronawirusa.

Kraft, mimo skromnej oprawy ceremonii, cieszył się ze swojej drugiej Kryształowej Kuli w karierze. – Niesamowite, że to się powtórzyło. To coś naprawdę wielkiego, jeśli możesz dokonać tego ponownie, po raz drugi – komentował Stefan cytowany przez krone.at. – Sytuacja związana z koronawirusem jest bardzo poważna i nie muszę bardzo świętować. W głębi duszy wiem, że wygrałem i jestem naprawdę szczęśliwy – odnosił się do sytuacji najlepszy skoczek sezonu 2019/2020.

Źródło: Krone.at

Mateusz Król
Obserwuj