PŚ w skokach: Stefan Kraft jedynie 118 punktów przed Karlem Geigerem

Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

Stefan Kraft nadal utrzymuje pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, a po piętach depcze mu Karl Geiger. Dawid Kubacki utrzymuje trzecią lokatę. 

Sezon 2019/20 w skokach narciarskich nieuchronnie zmierza ku końcowi, a przed nami jeszcze jedynie konkursy z cyklu Raw Air oraz Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, które zaplanowane są na 20-22 marca. Jednak z racji, że konkursy rozgrywane na słoweńskim obiekcie nie są brane pod uwagę przy rozliczaniu Pucharu Świata, przysłowiowy sezon zakończy się już w Vikersund. Karl Geiger ma więc bardzo mało czasu na odrobienie strat do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Stefana Krafta. Walka o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej rozegra się jednak pomiędzy tymi dwoma zawodnikami.

Austriak ma na swoim koncie obecnie 1613 punktów i prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata już od kilku konkursów. Nieustannie próbuje go dogonić Karl Geiger, który obecnie traci do niego 118 punktów. W niedzielnych zmaganiach w Lahti Niemiec odrobił 20 punktów do lidera. Na trzecim miejscu znajduje się Dawid Kubacki. Niestety, ale Polak nie ma szans na zdobycie Kryształowej Kuli w  tym roku. Strata do Krafta jest zbyt duża, aby dał radę to odrobić podczas turnieju w Norwegii. Wynosi ona aż 482 punkty.

Tuż za podium znajduje się Ryoyu Kobayashi. Uzbierał on dotychczas w tym sezonie 1099 punktów. Oznacza to, że do Polaka traci jedynie 32 punkty. Walka o trzecie miejsce na podium całego sezonu rozegra się więc między reprezentantem Polski oraz zawodnikiem z Japonii. Na piątej lokacie plasuje się Kamil Stoch. Podopieczny Michała Doleżala ma na swoim koncie 895 punktów. Tuż za nim plasuje się Marius Lindvik. Norweg traci do Polaka 61 punktów. Siódma pozycja obecnie należy do reprezentanta Niemiec, Stephana Leyhe (828 pkt). Daniel Andre Tande (695 pkt) zajmuje ósme miejsce, a Peter Prevc (644 pkt) dziewiąte. Pierwszą “dziesiątkę” zamyka Piotr Żyła (604 pkt).

W klasyfikacji Pucharu Narodów nadal dominują Austriacy. Podopieczni Andreasa Feldera uzbierali w tym sezonie 4720 punktów. Tuż za nimi znajdują się Niemcy, którzy mają na swoim koncie 4578 punktów. Wirtualnego podium dopełniają obecnie Norwegowie, którzy mają 3975 punktów. 143 punkty i jedno miejsce dalej plasują się Polacy. Podopieczni Michała Doleżala zajmują obecnie najbardziej znienawidzoną przez sportowców lokatę – czwartą. Na piątej pozycji znajdują się reprezentanci Słowenii, a na szóstej są Japończycy.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata znajduje się TUTAJ.

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów znajduje się TUTAJ. 

Źródło: informacja własna.