PŚ w skokach. Stefan Kraft faworytem sezonu

fot. M. Rudzińska

Jak co roku redakcja Sportsinwinter.pl w tajnym głosowaniu wskazała faworyta sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Podobnie jak przed rokiem, najwięcej wskazań otrzymał obrońca Kryształowej Kuli. Wówczas był to Ryoyu Kobayashi, a teraz Stefan Kraft. Czy Austriakowi, przeciwnie do Japończyka, uda się powtórzyć sukces?

fot. M. Rudzińska

Kto, jak nie Kraft?

Redaktorzy portalu Sportsinwinter.pl zgodni z bukmacherami. To Stefan Kraft ma największe szanse na wywalczenie Kryształowej Kuli za Puchar Świata 2020/2021. U bukmacherów nieco więcej można wygrać stawiając na Ryoyu Kobayashiego. Dopiero na trzecim i czwartym miejscu są Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

– Przeczuwam obronę Kryształowej Kuli przez Stefana Krafta, z prostej przyczyny – jedynych ewentualnych konkurentów widzę w Niemcach (Geiger, może Eisenbichler), a oni będą się raczej starali wycelować z formą na MŚ w ich ojczyźnie, nie “rozkładając” jej na cały sezon, co Stefan potrafi doskonale – mówi Adrian Gerula. Na kwestie statystyczno-historyczne uwagę zwraca Paweł Stańczyk, który określa, co musi zrobić Kraft, aby znów być najlepszym.

– Musi wygrać w Wiśle pierwszy konkurs. W XXI wieku Puchar Świata obronił jedynie Małysz i Ahonen. Obaj wygrali pierwsze zawody kolejnego sezonu, w którym sięgali po drugą z rzędu Kryształową Kulę – uważa Stańczyk.

Austriak, Niemcy… a gdzie Polacy?

W przypadku zgodności typów redakcji z zakładami bukmacherskimi, wszystko kończy się na wytypowaniu zwycięzcy. Sportsinwinter.pl uważa, że drugim zawodnikiem z największymi szansami jest Markus Eisenbichler. Mistrz świata błyszczał formą podczas krajowych mistrzostw. “Bild” napisał nawet, że zdeklasował kolegów w stylu Adama Małysza, kiedy w Polsce zdecydowanie odstawał od reszty. Jego kolega z kadry – Karl Geiger – również uważany jest za groźnego kandydata do Kryształowej Kuli.

Niektórzy zapytają, dlaczego dotąd nie wymieniliśmy Polaków. Trudno powiedzieć dlaczego, ale ani bukmacherzy, ani dziennikarze Sportsinwinter.pl, nie dali większych szans Stochowi i spółce. Marta Grzyb, jako jedyna, wskazała na Dawida Kubackiego. – Choć wydaje mi się, że ten sezon będzie pełen niespodzianek – zaznaczyła. I ostatnie słowo z jej wypowiedzi to klucz w tegorocznych typach. Wszystko przez koronawirusa.

Pandemia

Redaktorzy naszego portalu zgodnie stwierdzili, że pandemia znacząco może wpłynąć na przebieg rywalizacji. – Dla mnie faworytem sezonu jest Covid. To on rozda karty – twierdzi Jarosław Gracka. Niektórzy z nas wskazali nawet, kto dokładnie może skorzystać na zawirowaniu związanym z koronawirusem. – To będzie dziwny sezon i pasowałoby do niego dziwne rozstrzygnięcie. Czuję, że Zajc może przebić najlepszy sezon Domena Prevca, a jeśli mu się uda, to powstanie pytanie, czy utrzyma się na szczycie tyle, co Peter – zastanawia się Wojciech Nowakowski.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj