PŚ w skokach: Nowe zasady udziału w konkursach lotów, nagrody finansowe w kwalifiakcjach

fot. P. Ślezińska

W Zurychu trwa przedsezonowa konferencja komisji FIS ds. skoków narciarskich. Poza ustaleniem kalendarzy (czytaj TUTAJ), debatowano także nad zmianami w przepisach. Dotyczą one prawa do udziału w konkursach lotów narciarskich oraz wynagrodzeń dla zwycięzców kwalifikacji.

Wiele wskazuje na to, że restrykcje w sprawie wagi skoczków, jakie wprowadziła Międzynarodowa Federacja Narciarska po minionej zimie, to nie jedyne zmiany w przepisach, jakie dotkną skoczków narciarskich. Przypomnijmy, że od tegorocznego sezonu Letniego Grand Prix, zawodnicy są ważeni bez butów i bez wkładek. To spowoduje, że musieli przybrać na wadze około 1,5-2 kilogramów. Zmiany, o których debatowano podczas trwającej konferencji komisji FIS ds. skoków, dotyczą jednak innej kwestii. Władze postanowiły dać większe możliwości skoczkom. Wcześniej w zawodach lotów narciarskich startować mógł zawodnik, który zdobył przynajmniej jeden punkt Pucharu Świata. Teraz wystarczyć ma punkt Pucharu Kontynentalnego.

Zmiany mają dotyczyć także wynagrodzeń dla zawodników. Począwszy od inauguracji sezonu 2018/19 Pucharu Świata, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada w Wiśle, zwycięzca kwalifikacji otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości trzech tysięcy franków szwajcarskich. W lotach narciarskich nagroda będzie wynosiła o dwa tysiące franków więcej. Dwie zmiany, które opisaliśmy powyżej, muszą jednak zostać jeszcze potwierdzone podczas Rady FIS. Tę zaplanowano na 15-16. listopada tego roku.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.