PŚ w skokach. Norwegowie uciekają Polakom

fot. Tomasz Markowski

Po zmaganiach w Zakopanem Norwegowie powiększyli przewagę nad reprezentantami Polski w klasyfikacji Pucharu Narodów. Halvor Egner Granerud umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

fot. Tomasz Markowski

Niedzielne zwycięstwo Halvora Egnera Graneruda oraz bardzo dobre występy jego kolegów z kadry w ciągu całego weekendu zapewniły Norwegom 177 punktów w sobotę oraz 270 w niedzielę. W tym samym czasie polscy skoczkowie zdobyli ich odpowiednio 147 oraz 60. Przewaga reprezentantów Norwegii nad Biało-Czerwonymi powiększyła się w klasyfikacji Pucharu Narodów z 363 do aż 603. Różnica pomiędzy tymi drużynami powiększyła się zatem blisko dwukrotnie. Trzecie miejsce zajmuje drużyna niemiecka.

W klasyfikacji indywidualnej króluje niezmiennie Halvor Egner Granerud. Norweg w miniony weekend dopisał do swojego dorobku 136 punktów. Tym samym umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na drugim miejscu znajduje się Markus Eisenbichler, który do Norwega traci aż 525 punktów. Wirtualnego podium dopełnia Kamil Stoch, który ma na swoim koncie 864 punkty. Do prowadzącego Graneruda Polak traci 678 punktów.

Dawid Kubacki plasuje się na szóstej lokacie, a Piotr Żyła zajmuje siódme miejsce. Po niedzielnej dyskwalifikacji Andrzej Stękała spadł na 14. lokatę. Jakub Wolny zajmuje 26. miejsce, a Klemens Murańka jest dwudziesty dziewiąty. Aleksander Zniszczoł plasuje się na 37. miejscu, a Paweł Wąsek jest czterdziesty drugi.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata znajduje się tutaj.

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów znajduje się tutaj. 

Źródło: fis-ski.com/informacja własna.