PŚ w skokach. Lider odskakuje rywalom w klasyfikacji generalnej. Awans Żyły

Za nami kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Po zawodach w Willingen sytuacja w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej nie uległa zmianie, a lider powiększył przewagę nad rywalami. Tuż za czołową trójkę wskoczył za to Piotr Żyła. 

Halvor Egner Granerud po dwóch zwycięstwach w Willingen do klasyfikacji dorzucił kolejne 200 pkt. Umocnił się na pozycji lidera i na swoim koncie ma już 1206 pkt. Drugi Markus Eisenbichler do Norwega traci 318 pkt. Kamil Stoch utrzymał trzecią pozycję z dorobkiem 725 pkt. Na czwarte miejsce awansował za to Piotr Żyła. Polak na koncie ma 602 pkt. Piąte miejsce zajmuje Robert Johansson (579 pkt), a szósty jest Dawid Kubacki (568 pkt). W czołowej dziesiątce uplasowali się jeszcze: Anze Lanisek (545 pkt), Karl Geiger (489 pkt), Marius Lindvik (482 pkt) oraz Daniel Huber (417 pkt).

Andrzej Stękała po słabszych rezultatach w Willingen spadł na 15. miejsce, za to na 27. pozycję awansował Klemens Murańka. Dwa oczka niżej plasuje się Jakub Wolny.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W Pucharze Narodów na czele również Norwegowie, z dorobkiem 3933 pkt. Zajmujący drugie miejsce Polacy tracą do nich 327 pkt. Na trzecim miejscu Niemcy (2923 pkt).

Puchar Narodów

źródło: informacja własna