PŚ w skokach. Kubacki z kompletem punktów. Tak wygląda klasyfikacja generalna po konkursach w Wiśle

fot. M. Rudzińska

Dawid Kubacki z kompletem punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po konkursach w Wiśle w czołowej dziesiątce plasuje się także Piotr Żyła.

fot. M. Rudzińska

Kubacki na prowadzeniu

Po inaugurującej sezon Pucharu Świata w skokach narciarski rywalizacji w Wiśle liderem klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki. Dzięki triumfom w obu weekendowych konkursach Polak zdobył 200 punktów, co daje mu 70 “oczek” przewagi. Drugą lokatę zajmuje czwarty zawodnik niedzielnych zawodów, Halvor Egner Granerud. Czołową trójkę z dorobkiem 105 punktów uzupełnia Stefan Kraft. Czwarty jest Anze Lanisek, piąty Manuel Fettner, a szósty kolejny z Biało-Czerwonych, Piotr Żyła, który zgromadził dotychczas 77 “oczek”.

Nieobecny z niedzielnej rywalizacji Kamil Stoch zajmuje 19. lokatę, a czołową dwudziestkę zamyka Paweł Wąsek. Tomasz Pilch plasuje się na 32., a Stefan Hula na 35. miejscu.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata mężczyzn

Norwegia na czele

W klasyfikacji Pucharu Narodów na prowadzeniu jest reprezentacja Norwegii, która podczas inauguracyjnego weekendu zdobyła 351 punktów. Zaledwie 11 “oczek” mniej mają zajmujący drugą lokatę Polacy. Trzeci są Austriacy z dorobkiem 333 punktów. Czwarci są Słoweńcy, piąci Niemcy, a szóści Japończycy.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów mężczyzn

Pinkelnig liderką

U kobiet na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata plasuje się Eva Pinkelnig. Austriaczka zgromadziła dotąd 160 punktów, zajmując trzecie miejsce w sobotę i zwyciężając w niedzielnym konkursie. Drugą lokatę zajmuje triumfatorka pierwszych zawodów, Silje Opseth (136 pkt), a trzecią Marita Kramer. Czwarta jest reprezentantka Szwecji, Frida Westman. Na kolejnych pozycjach plasują się Katharina Althaus, Nika Kriznar i Sara Takanashi. Polki nie punktowały.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet

Drużynowo prowadzą Austriaczki (346 pkt) przed Norweżkami (263 pkt) i Japonkami (193 pkt).

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów kobiet

Teraz skoczków czeka niespełna trzytygodniowa przerwa od rywalizacji na najwyższym szczeblu. Zawodnicy powrócą do Pucharu Świata w weekend od 25 do 27 listopada w fińskiej Ruce.

Źródło: informacja własna