PŚ w skokach: Kraft nadal na czele klasyfikacji generalnej, Kubacki trzeci

Fot. Magdalena Janeczko

Fot. Magdalena Janeczko

Po dwóch konkursach Pucharu Świata w skokach rozgrywanych tym razem w Rasnovie Stefan Kraft utrzymuje pozycję lidera klasyfikacji generalnej.

Nietypowo, bo już w sobotę, zakończył się weekend ze skokami. Po dwóch konkursach rozegranych na skoczni w rumuńskim Rasnovie prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich nadal utrzymuje Stefan Kraft. Austriak ma na swoim koncie 1433 pucharowe punkty. Po piętach depcze mu Karl Geiger, który ze stratą 118 punktów do pierwszego miejsca zajmuje drugą lokatę. Na trzeciej pozycji znajduje się Dawid Kubacki. Polak skorzystał na nieobecności Ryoyu Kobayashiego w Rumunii i zgarnął w ten weekend łącznie 82 punkty, co pozwoliło mu na wyprzedzenie Japończyka. Ten obecnie zajmuje czwarte miejsce mając na swoim koncie 1045 punktów.

Piątą lokatę w klasyfikacji generalnej zajmuje reprezentant Polski, Kamil Stoch (828 pkt). Traci on do prowadzącego Krafta aż 605 punktów. Tuż za nim plasuje się Marius Lindvik (818 pkt). Siódma lokata należy obecnie do reprezentanta Niemiec, Stephana Leyhe (768 pkt). Na ósmym miejscu plasuje się Peter Prevc (615 pkt). Jest on w tym momencie najwyżej klasyfikowanym Słoweńcem w stawce. Tuż za nim znajduje się Daniel Andre Tande (606 pkt). Wirtualną pierwszą “dziesiątkę” zamyka Piotr Żyła (564 pkt).

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest oczywiście Dawid Kubacki, który zajmuje trzecie miejsce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Piątym zawodnikiem sezonu jest dotychczas Kamil Stoch, a dziesiątym Piotr Żyła. Jakub Wolny awansował do serii finałowej w piątkowym konkursie i ma na swoim koncie 58 punktów. Zajmuje obecnie 37. miejsce. Aleksander Zniszczoł zdobywał punkty Pucharu Świata w ostatnich czterech konkursach. Polak uciułał ich 18, co daje mu 50. miejsce. Zajmuje je ex aequo z Gregorem Deschwandenem. Klemens Murańka zajmuje 61. lokatę na równi z Halvorem Egnerem Granerudem.

W Pucharze Narodów nadal dominują Austriacy. Podopieczni Andreasa Feldera mają na swoim koncie aż 4036 punktów. Ze stratą 212 punktów, na drugim miejscu plasują się Niemcy. Trzecie miejsce zajmuje niezmiennie kadra Norwegii. Dotychczas zebrali oni w tym sezonie 3551 pkt. Jedno oczko oraz 40 punktów niżej plasują się reprezentanci Polski. Na piątej lokacie znajdują się Słoweńcy, a na szóstej Japończycy.

Pełna klasyfikacja generalna Pucharu Świata znajduje się TUTAJ. 

Pełna klasyfikacja Pucharu Narodów znajduje się TUTAJ.

Źródło: informacja własna.