PŚ w skokach kobiet. Marita Kramer na czele klasyfikacji, Takanashi coraz bliżej

Za nami kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich kobiet. Po zawodach w Hinzenbach na czele klasyfikacji nadal Austriaczka Marita Kramer. Jednak coraz bardziej zbliżają się Słowenka Nika Kraznar i Japonka Sara Takanashi. 

Kramer nie zdobyła punktów w sobotnim konkursie, ponieważ została zdyskwalifikowana. W piątkowym i niedzielnym zajęła 4. miejsce, co pozwoliło jej na utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i w swoim dorobku ma 460 pkt. Jednak tylko 9 punktów traci do niej Nika Kriznar. Słowenka w weekend zanotowała zwycięstwo oraz dwie drugie lokaty. Tylko 34 punkty do liderki traci także Sara Takanashi, która powróciła na zwycięską ścieżkę, odnosząc 58. i 59. wygraną w karierze.

Czwarte miejsce zajmuje najlepsza z Norweżek Silje Opseth (337 pkt), piąta jest Ema Klinec (311 pkt), a szósta Daniela Iraschko-Stolz (274 pkt). Dwie Polki do tej pory zdobywały punkty Pucharu Świata. Najwyżej sklasyfikowana Anna Twardosz (8 pkt) zajmuje 41. miejsce. Jeden punkt na koncie ma Kinga Rajda, która zajmuje ostatnie, 45. miejsce.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W Pucharze Narodów na prowadzeniu Słowenia, z dorobkiem 1494 pkt. Tylko 66 pkt traci do nich Austria. Trzecie miejsce zajmują Norweżki (1368 pkt). Polki zgromadziły 59 pkt i zajmują 9. miejsce.

Puchar Narodów 

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata za dwa tygodnie w rumuńskim Rasnovie.

źródło: informacja własna