PŚ w skokach: Kobayashi i Althaus na prowadzeniu, dwóch Polaków na podium klasyfikacji generalnej

Ryōyū Kobayashi i Katharina Althaus utrzymali prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach. Japończyk swój dorobek punktowy powiększył w Engelbergu, a Niemka we francuskim Premanon. Powody do radości mają także reprezentanci Polski, którzy w Szwajcarii aż trzykrotnie stawali na podium i zachowali miejsce w trójce generalki.Weekend w Engelbergu był bardzo udany dla polskich skoczków narciarskich. Piotr Żyła dwukrotnie zajmował drugie miejsce i ze Szwajcarii wyjedzie bogatszy o 160 punktów – najwięcej ze wszystkich skoczków startujących w ten weekend. 31-latek ma ostatnio szczęście do dwójek, bowiem w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata także plasuje się na drugiej pozycji (445 pkt). Pierwszy jest rewelacyjny Japończyk Ryōyū Kobayashi, który dziś odniósł czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni zgromadził w dotychczasowych startach 556 “oczek”.

Na trzecim miejscu w klasyfikacji jest Kamil Stoch, ale jego przewaga nad czwartym Karlem Gaigerem nieco zmalała po weekendzie w Engelbergu. Polak ma na swoim koncie 365 punktów, a Niemiec 327. Dwunasty w zestawieniu jest Dawid Kubacki (154 pkt), 23. Jakub Wolny, a 32. Stefan Hula.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata mężczyzn

Podopieczni Stefana Horngachera utrzymali prowadzenie w Pucharze Narodów. Biało-czerwoni w szwajcarskim Engelbergu wywalczyli 332 punkty i przewodzą w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 1457 “oczek”. Drugie miejsce w zestawieniu zajmują Niemcy (1320 pkt), a trzecie Japończycy, ale ich strata do prowadzących Polaków jest już bardzo duża (946 pkt).

Klasyfikacja Pucharu Narodów

W rywalizacji pań nie ma mocnych na Katharinę Althaus. Reprezentantka Niemiec we francuskim Premanon była bezkonkurencyjna i odniosła dwa zwycięstwa, powiększając tym samym swój dorobek o 200 “oczek”. Niemka w dotychczasowych zawodach Pucharu Świata zdobyła 400 punktów i zachowała żółtą koszulkę liderki, którą wywalczyła w Lillehammer. Na drugim miejscu plasuje się Norweżka Maren Lundby (278 pkt), a trzecia jest Lidija Jakowlewa z Rosji (262 pkt). Dopiero na czwartej lokacie sklasyfikowana jest Japonka Sara Takanashi, która broni dużej Kryształowej Kuli za triumf w klasyfikacji generalnej za ubiegły sezon.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata kobiet

W Pucharze Narodów kobiet prowadzą Niemki z dorobkiem 646 punktów, ale ponad połowa tego wyniku to zasługa Kathariny Althaus. Drugie w klasyfikacji najlepszych reprezentacji należy do Norweżek (304 pkt), a trzecie do Austriaczek (284 pkt). Czwarte są Słowenki, które do podium tracą dwa “oczka”.

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.