PŚ w skokach: Karl Geiger umacnia się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

fot. Agnieszka Białek/Sportsinwinter.pl

Karl Geiger, zwycięzca dwóch konkursów rozgrywanych we włoskim Predazzo, umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ryoyu Kobayashi spadł na trzecie miejsce.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich ewoluuje razem z formą zawodników i ich wynikami. Tym razem jednak reprezentant Niemiec jedynie umocnił swoją pozycję lidera. Swym wynikiem 819 punktów wyprzedził Stefana Krafta, który jest na drugim miejscu o 120 punktów. Wirtualnego podium dopełnia Ryoyu Kobayashi, który w niedzielnym konkursie w Val di Fiemme był dopiero na 25. miejscu. Japończyk traci do Krafta 44 punkty.

Czwarta lokata należy obecnie do Dawida Kubackiego. Dwukrotnie trzeci w zawodach rozgrywanych we Włoszech, ma na koncie 564 punkty. Od prowadzącego Geigera dzieli go 255 punktów. Tuż za nim plasuje się reprezentant Norwegii, Marius Lindvik (505 pkt.). Szóste miejsce zajmuje Kamil Stoch. Polak ma na koncie 435 punktów i traci ich do Norwega aż 70. Daniel Andre Tande (397 pkt.), który na początku sezonu uciekł rywalom, obecnie jest klasyfikowany na siódmej pozycji. Ósma lokata należy do Philippa Aschenwalda (386 pkt.), a zaraz za nim znajduje się Peter Prevc (373 pkt.). Pierwszą dziesiątkę zamyka Johann Andre Forfang ze swoim dorobkiem 325 pkt.

Piotr Żyła awansował na trzynastą lokatę i ma w tym momencie 261 punktów. Maciej Kot ma na koncie 37 punktów i zajmuje 34. miejsce ex aequo z takimi zawodnikami jak Richard Freitag, Rok Justin czy Cene Prevc. Warto zauważyć, że ostatni z wymienionych Słoweńców pojawił się w zawodach z cyklu Pucharu Świata dopiero w drugiej części Turnieju Czterech Skoczni. Stefan Hula (31 pkt.) plasuje się na 39. miejscu, a Jakub Wolny (22 pkt.) na czterdziestym pierwszym. Ostatnim z punktujących Polaków jest Klemens Murańka. Zdobył on 4 punkty i zajmuje 61. miejsce.

W zmaganiach o Puchar Narodów prym wiodą Austriacy. Mają w tym momencie 2589 punktów. 378 punktów za nimi są Norwegowie, a kolejne 157 punktów niżej znajdują się reprezentanci Polski. Podopieczni Michała Doleżala zebrali już w tym sezonie 2054 punkty. Po piętach depczą im Niemcy, którzy do Polaków tracą jedynie 103 punkty. Piąte miejsce zajmują Japończycy (1771 pkt.), a na szóstym znajdują się Słoweńcy (1542 pkt)

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata dostępna jest TUTAJ.

Klasyfikacja Pucharu Narodów dostępna jest TUTAJ.

Źródło: informacja własna. 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.