PŚ w skokach. Granerud liderem, Kubacki najwyżej z Polaków [klasyfikacja generalna]

fot. W. Wnętkowska

Za nami trzeci weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem zawodnicy rywalizowali w Niżnym Tagile, gdzie najlepiej spisał się Norweg Halvor Egner Granerud, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Spory awans zanotował także Robert Johansson. Najwyżej z Polaków plasuje się Dawid Kubacki.

fot: W. Wnętkowska

Halvor Egner Granerud zdominował zmagania skoczków podczas weekendu z Niżnym Tagile. Norweg w świetnym stylu wygrał zarówno sobotni, jak i niedzielny konkurs i dorzucił 200 punktów do swojego dorobku. To pozwoliło 24-latkowi objąć prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata z wynikiem 400 “oczek”. Na drugie miejsce spadł lider po zawodach w Ruce – Markus Eisenbichler. Niemiec ma na swoim koncie 333 punkty. Na trzecią pozycję po dwóch bardzo dobrych występach awansował Robert Johansson (220 pkt), a czwarty jest Yukiya Sato (164 pkt).

W Niżnym Tagile nie rywalizowali czołowi reprezentanci Polski, przez co Dawid Kubacki spadł z trzeciej, a Piotr Żyła z piątej lokaty. Obaj zajmują teraz odpowiednio piąte (144 pkt) i ósme (133 pkt) miejsce. Na osiemnastym miejscu plasuje się Kamil Stoch (62 pkt), który stracił osiem pozycji względem klasyfikacji po zawodach w Ruce. Na 21. lokacie znajduje się Paweł Wąsek, 24. jest Aleksander Zniszczoł, a 28. Klemens Murańka.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

W klasyfikacji Pucharu Narodów na pierwsze miejsce wysunęli się Norwegowie, którzy po trzech pucharowych weekendach zgromadzili 1164 punkty. Drudzy są dotychczasowi liderzy – Niemcy (1144 pkt). Na trzeciej pozycji plasują się Polacy (856 pkt), a czwarta lokata należy do Austriaków (748 pkt).

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Źródło: informacja własna