PŚ w skokach: Dodatkowy konkurs w kalendarzu za odwołane zawody w Ruce

0

fot.: goista.com

fot.: goista.com

Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła już decyzję w sprawie “odrobienia” odwołanego konkursu Pucharu Świata w Ruce. Zawody, zgodnie z wcześniejszymi domysłami, rozegrane zostaną w Lahti.

Nie dwa, a trzy konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich zostaną rozegrane podczas weekendu 28.02-01.03.2020 w Lahti. FIS podjęła decyzję, aby odwołane zawody w Ruce, przenieść do innej fińskiej miejscowości. Przypomnijmy, że indywidualny konkurs 1 grudnia został odwołany z powodu silnych podmuchów wiatru. Szacuje się, że organizatorzy zawodów w ten sposób stracili 30 tysięcy euro. Fiński Związek Narciarski właśnie dlatego zdecydował się przejąć konkurs i zorganizować go w Lahti. To pozwoli odzyskać przynajmniej połowę stracony środków.

Teraz program zmagań zakłada dwa konkursy indywidualny (piątek i niedziela) oraz drużynowy (sobota). Na razie nie są znane dokładne godziny rozgrywania zawodów. Międzynarodowa Federacja Narciarska nie wydała także oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Jednak na jej stronie w kalendarzach pojawił się dodatkowy konkurs w Lahti. Stąd wiemy, że właśnie tam odbędzie się dodatkowy konkurs. Wiele wskazuje też na to, że kwalifikacje do piątkowych zawodów odbędą się tego samego dnia, bowiem FIS nie dodała do kalendarza  żadnej wzmianki o skokach w czwartek (27. lutego 2020).

Źródło: Fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.